TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Podróż Katii

Jedna z tych książek, które porywają od razu, wciągają emocjonalnie dzięki ciekawej życiowej historii i wartkiej, narastającej akcji.

Czternastoletnia Katia zawsze miała pod górkę. Skromne życie u boku niewiele zarabiającej matki niezbyt ją rozpieszcza. Teraz jednak pojawia się szansa na lepszą przyszłość, toteż dziewczyna wraz ze swoją rodzicielką mają przeprowadzić się w miejsce oferujące im nowy, być może bardziej świetlany start.

Niestety wiatr stale wieje im w oczy i już na początku wielkiej podróży posłuszeństwa odmawia stary, niezbyt sprawy samochód. W momencie, kiedy bezradne poszukują pomocy, pojawia się tajemniczy Vincenzo, mężczyzna, który oferuje im coś więcej niż podwózkę do wyznaczonego celu.

Zamożny człowiek biznesu z pokaźnym samochodem, pewnością siebie i uśmiechem milionera bierze je pod swoje skrzydła. Zyskując ich zaufanie, pokazuje im kawałek wygodniejszego świata, w którym nie brak pieniędzy na różnorakie zachcianki.

Tylko czy warto ufać komuś, kto najwyraźniej skrywa jakieś tajemnice? Czy łatwo uwolnić się ze szponów kłamstwa, kiedy zabrnie się w nie wystarczająco głęboko?

Podejmujemy decyzję, pakujemy się i wybieramy w podróż, która chociaż w jakimś stopniu zaplanowana, zawsze przynosi niespodzianki. Kolekcjonujemy wspomnienia, odhaczamy na swojej liście kolejne, przywłaszczone sobie miejsca. Ile razy w roku podróżujemy? Dwa, trzy czy sześć? Przez cały czas.

Bo nasze życie jest taką wędrówką pełną zbieranych doświadczeń. Bo często te najodleglejsze wyprawy organizowane są w głąb naszego umysłu. Na pełną niespodziewanych wydarzeń wycieczkę wybrała się także bohaterka książki Fabrizio Silei, młodziutka Katia. Czy droga, którą przyszło jej podróżować, okazała się prosta? A może wręcz przeciwnie, bardzo zawiła? Jeżeli lubicie włoskie klimaty i absolutnie nieschematyczne powieści, zapraszam na recenzję książki „Podróż Katii”.

– […] Uważacie, że świat dzieli się na uczciwych i oszustów, na złych i dobrych… jak w bajkach. Spojrzałyśmy na niego bez zrozumienia. – Tymczasem, moje panie, wcale tak nie jest, a ten świat jest tak okrutny, że gdziekolwiek się odwrócisz, tam ciebie oszukają.

Fragment książki

„Podróż Katii” to utrzymana w klimacie włoskim powieść o poszukiwaniu właściwej drogi. O niełatwej wędrówce pełnej błędnych drogowskazów i fałszywej radości. To historia o szybkim dojrzewaniu, o pragnieniu szczęścia i jednoczesnym oddalaniu jego wizji. Książka o miłości, tej do człowieka, ale i do pieniądza.

Wartościowa lektura, książka, która niesie ze sobą morał. Jest czas na refleksję związaną z ludzkim dążeniem do szczęścia i tym, co tak naprawdę owo szczęście wywołuje. Coś w sam raz dla młodzieży, jako ciekawy przerywnik dnia codziennego i jako przesłanie, potrzebne zwłaszcza w dzisiejszym świecie zdominowanym przez żądzę pieniądza. „Podróż Katii” i dla mnie okazała się cenną wędrówką, u boku ponadczasowej treści, która wywołała we mnie wir niepewności związanej z odczuciami względem poszczególnych bohaterów, zwłaszcza Vincenza. Jeżeli szukacie uniwersalnej książki dla nastolatków, w której nie młodzieńcza miłość staje na pierwszym miejscu, jeżeli macie ochotę na historię stawiającą na te najistotniejsze wartości oraz taką, która jednocześnie nie zabije Was emocjami, podróż Katii spełni Wasze oczekiwania.

Weronika Tomala

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Fabrizio Silei
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 135x210
EAN: 9788378237334
ISBN: 9788378237334
ID: 372512

Zobacz również

Podróż Katii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...