TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Polska

Książka, która ma szansę trafić do każdego inteligenckiego domu i być przedmiotem fascynującej, odkrywczej lektury. Ceniony z racji swoich talentów literackich autor był w stanie w sposób zwięzły i nowoczesny przedstawić nasze dzieje, zarazem trafnie zwracając uwagę na te cechy Polaków, które wyróżniają ich spośród otaczających narodów.

Zamoyski pokazuje, że czasy opasłych, zdobiących półki woluminów odchodzą w przeszłość, a historię kraju i narodu można zawrzeć w przyjaznej, niewielkiej książce. Opisując na niespełna 400 stronach dzieje Polski od prapoczątków po dzień dzisiejszy, Adam Zamoyski kreśli obraz narodu, który miał istotny wpływ na historię świata, nierzadko występując w awangardzie.

"Niezwykła historia Polaków powinna być zrelacjonowana w sposób jednocześnie wnikliwy i przystępny. Zamoyski znakomicie poradził sobie i z jednym, i z drugim. Rezultat jest rzetelny i olśniewający" - Harry de Quetteville, "The Telegraph".

"Styl Adama Zamoyskiego jest świeży i niezwykle przyjazny - książkę czyta się jak swobodny list od przyjaciela. Doskonałe wprowadzenie dla tych, którzy nie znają historii Polski, i źródło inspiracji dla tych, którym wydaje się, że znają ją aż za dobrze" - Anne Applebaum, "The Spectator".

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Autor: Adam Zamoyski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 590
Wymiar [mm]: 170x245
EAN: 9788308046845
ISBN: 9788308046845
ID: 198283

Zobacz również

Polska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...