TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pomocna dłoń

Ocena:
(10 opinii)

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Do każdego z nas przychodzi czasem ktoś po pomoc. Niezależnie czy jest to przyjaciel, nasze dziecko, uczeń czy ktokolwiek inny, życie często wymaga od nas skutecznego pomagania w kryzysach. Jak skutecznie pomagać innym, a jednocześnie nie wyrządzić sobie krzywdy? Lektura tej książki w tym właśnie Ci pomoże.

Czytając książkę "Pomocna dłoń" dowiesz się:

 • jak rozpoznać prawdziwy kryzys?
 • jak rozpoznać czy kryzys już się skończył, czy tylko został stłumiony?
 • jakie są najczęstsze pułapki na drodze wychodzenia z kryzysu i w pomaganiu?
 • jak pomagać ofiarom przemocy domowej?
 • jak pomagać w obliczu śmierci?
 • jak pomagać osobom podejmującym próby samobójcze?
 • jak pomagać zagrożonym alkoholizmem i ich bliskim?
 • jak służyć pomocą w kryzysach rodzinnych?

Chcąc pomagać innym, nie można zapomnieć o własnym rozwoju i dbaniu o siebie w rozmaitych obszarach własnego życia. Nikomu nie przyda się praca osoby zmęczonej, niezadowolonej, wypalonej i nieszczęśliwej. Ta książka ma dostarczyć sił, energii i informacji. Autorzy życzą Czytelnikom niesłabnącego entuzjazmu w niesieniu pomocy i częstego widoku wdzięczności w oczach osób, z którymi pracowali.

Marek Kuźnik – dr psychologii, specjalność psychologia kliniczna i psychologia edukacji. Adiunkt Instytutu Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie. Prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne m.in.: dla nauczycieli, katechetów i rodziców dzieci przedszkolnych, dla kapłanów w ramach formacji kapłańskiej, dla personelu medycznego i pracowników socjalnych oraz kuratorów. Pracował z bezrobotnymi i niepełnosprawnymi.

Danuta Kuźnik – magister filologii polskiej KUL i UAM, pedagog. Nauczycielka języka polskiego, czynna w sposób falowy, z uwagi na kolejno zdobywane stopnie specjalizacji macierzyńskiej. Wraz z mężem wielokrotnie organizowała spotkania dla młodzieży, sesje akademickie, warsztaty literackie, filozoficzne, modlitewne. Razem od dziesięciu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo, są rodzicami trojga dzieci.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Pomocna dłoń

Zawsze potrzebna jest relacja, stosunek do czegoś, Kogoś i książka ta próba urozmaicenia owego warsztatu, spojrzenia na zjawisko, osobliwość z pozycji aktywnego obserwatora. Dziękiuję Bogu za możliwość ofiarowania Jemu i jednocześnie aktywnego uczestniczenia w sprawach, których nie rozumiem. Ta czystość jest dla mnie bezcenna bo wiem że poznanie nie jest i niie będzie dla mnie śmiercią lecz dalszym uczestniczeniem w badawczym projekcie Boga, Który darząc świat łaską pragnie bezwarunkowej radości stworzenia

autor opinii: Paweł

Warto przeczytać i zastosować w praktyce

:)

dobra książka

autor opinii: aneta

Pozytywna

Autorzy podają cenne i niezbędne wskazówki, jak pomagać, w szczególności dla tych, którzy pomagają jako profesjonaliści, ale osoby bliskie. Pokazują stereotypy w pomaganiu i uczą jak mądrze pomagać.

autor opinii: Emilia

Pomocna dłoń

Jestem bardzo zadowolona , ze zakupiłam ten tytuł . Książka rzeczowa , praktyczna dla osób które zajmują się na co dzień tematem pomocy jak ja , przeczytałam kilka dla mnie cennych informacji . Dla osób , które chcą pomagać innym wiele zawartych cennych uwag łacznie z tymi czego nie robić i warto zadać sobie pytanie czy ja sie do tego nadaję , weryfikując swoje podejście na podstawie konfrontacji z treścią , która nie jest jedynie teorią i to jest najcenniejsze - autentyczność porad i opisów . Przeczytam ją ponownie :) A jeśli chodzi o samo przesłanie egzemplarza było mi przemiło , gdy na książce zobaczyłam zwykłą karteczkę z treścią "miłej lektury" , przesympatyczne :))) Serdecznie pozdrawiam , aktualnie czekam na kolejną książkę od państwa i mam nadzieję że niedługo dotrze do mnie i będę znowu mogła cieszyć się jej treścią .

autor opinii: Marzena Głuszek

Warto

Znam osobiście Autorów książki i wiem, że to co w niej jest napisane to nie jest tylko teoria zza biurka. Mają bogate doświadczenie i praktykę w tym zakresie. Jeśli czytamy książki żeby nie być samotnym to ta książka jest dużą pomocą w podawaniu dłoni drugiemu człowiekowi. Każdy kto chce mądrze pomagać powinien z tej pozycji skorzystać.

autor opinii: S. Immakulata

pomocna dłoń

przydała się pare razy

autor opinii: adam mikielski

Pomagać innym

Książka "Pomocna dłoń" którą
zakupiłam jest pozycją rewelacyjna dla wszystkich, gdyż nie tylko nauczyciel,psycholog, ksiadz- spotykają się z ludzmi którym muszą pomóc. Uważam,że każdy chrześcijanin powinien zapoznać się z tą książką gdyż autorzy w sposób bardzo przystępny i profesjonalny wprowadzają nas w tajniki właściwej pomocy ludziom którzy przeżywaja na swojej drodze różne kryzysy. Polecam tę książkę gorąco!

autor opinii: s.Elena Waluda

ważna książka

Już trzy osoby skorzystały z tej książki, a dopiero mam ją miesiąc.
To ważna pozycja dla każdego, kto stara się pomóc osobom w potrzebie. Napisana w duchu etyki katolickiej, chociaż niczego nie narzuca. Doradza w sposób przejrzysty i zrozumiały jak nieść pomoc. Mimo, że jestem psychologiem z wieloletnią praktyką, też znalazłam w tej pozycji wskazówki i nowe spojrzenie na niektóre ważne sprawy, którymi zajmuję się w mojej pracy. Dziękuję!

autor opinii: Janina Nowicka

To naprawdę dobra książka

To naprawdę dobra książka nie tylko o pomaganiu innym, ale też o radzeniu sobie z rolą "pomagacza", czyli pomaganiu tak, by sobie nie szkodzić. Do tego - co ogromnie ważne - autorzy łączą nie tylko solidne doświadczenie terapeutyczne, ale i głęboką wiarę. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pomagają zawodowo: nauczycieli, pedagogów, katechetów, kapłanów. Ale również dla tych, którzy po prostu chcą być dobrymi przyjaciółmi. Zdecydowanie polecam.

autor opinii: Paweł Królak, właściciel Tolle.pl

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Marek Kuźnik, Danuta Kuźnik
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788372569356
ISBN: 9788372569356
ID: 157791

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Pomocna dłoń Pomocna dłoń
21.00 zł
19.59 zł
Oszczędzasz 1.41 zł (7%)
 • Wysyłamy w ciągu 24 h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...