TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ponad wschodem i zachodem. Problemy rozumienia liturgii

Autor, amerykański jezuita, ekspert i doradca Stolicy Apostolskiej do spraw liturgii wschodnich, omawia tematy ważne dla liturgii obu Kościołów: problem rozumienia kultu Bożego, teologii niedzieli, chrześcijańskiego świętowania, koncelebry czy sposobu przyjmowania komunii świętej.

Książka ukazuje, jak różne tradycje liturgiczne mogą ubogacać rozumienie prawdy, że w centrum liturgii znajduje się Chrystus, włączający cały Kościół w cześć oddawaną Bogu Ojcu.

Autor przedstawia najważniejsze tematy zgłębiane podczas swojej wieloletniej praktyki akademickiej i eksperckiej. Owocem tych badań są teksty fundamentalne i rewolucjonizujące metodologię historii liturgii, ale również takie, które będą pomocne dla czytelnika zainteresowanego związkami liturgii Wschodu i Zachodu.

Taft podejmuje tutaj kwestie szeroko dyskutowane w Kościele, takie jak problem samego rozumienia kultu Bożego, anamnezy, teologii niedzieli, chrześcijańskiego świętowania, koncelebry czy sposobu przyjmowania komunii świętej.

Robert Francis Taft SJ (1932–) – amerykański jezuita, archimandryta Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, ekspert i doradca Stolicy Apostolskiej w dziedzinie liturgii wschodnich, emerytowany profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego. Autor wielu przełomowych prac z historii liturgii i ceniony autorytet naukowy.

Każda dyscyplina naukowa ma swoje „nazwiska”, których po prostu nie wypada nie znać. Podobnie rzecz się ma z historią liturgii – nie sposób o niej mówić, nie wiedząc, kim jest Robert F. Taft.

Ks. Krzysztof Porosło

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Dominikański Ośrodek Liturgiczny
Autor: Robert F. Taft
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 424
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788393903429
ISBN: 9788393903429
ID: 323345

Zobacz również

Ponad wschodem i zachodem. Problemy rozumienia liturgii
25.21 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...