TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Potęga nadziei

Ocena:
(4 opinii)

Na początku dwudziestego wieku pełna temperamentu Marta Schneider opuszcza Szwajcarię w poszukiwaniu lepszego życia, zdeterminowana spełnić nadzieje swojej matki. Jej bogata w doświadczenia podróż prowadzi ją przez Europę do Kanady, gdzie poznaje przystojnego Nicklasa Walterta.

Nie była jednak w pełni przygotowana ani do poświęceń, jakie musi ponieść, ani do małżeństwa czy macierzyństwa, kiedy dociera na pustynne tereny Kanady, a następnie na obszary suchych kalifornijskich dolin, by zajmować się rodziną.

Nadzieją Marty jest zapewnić dzieciom lepsze życie, ale doświadczenie nauczyło ją, że szansę przetrwania mają najsilniejsi. Jej trudna miłość często jest źle odbierana, szczególnie przez starszą córkę Hildemarę Rose, która zabiega o akceptację matki.

Pośród dramatu drugiej wojny światowej Hildie przeżywa swoją wielką miłość i sama zakłada rodzinę. Lecz nieoczekiwane i tragiczne wydarzenia zmuszają matkę i córkę do stawienia czoła swoim ułomnościom i pogłębiającą się, dzielącą je przepaścią, która grozi rozłąką na zawsze.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Mimo wszystko...

Fabuła i forma książki bardzo ciekawa - swoim rozmachem epickim przypomina wielkie powieści XIX i XX wieku. Nieco przerysowana wydaje się jednak postać głównej bohaterki Marty - pojawia się pytanie, czy możliwa jest taka taka postawa - konsekwentna i niezmienna przez dziesięciolecia mimo różnych doświadczeń. A jednak mimo tego Martę można podziwiać, można się irytować jej postawą, można jej nie znosić, ale na pewno nie można wobec niej pozostać obojętnym - i to niewątpliwie sukces autorki w portretowaniu postaci. Powieść nazwałabym też pieśnią o trudnej miłości, miłości mimo wszystko... Myślę też, że książka przydałaby się do refleksji rodziców i dyskusji ze zwolennikami bezstresowego wychowania. Mankamentem książki jest jej redakcja. Mnóstwo w niej rażących błędów językowych, a nawet ortograficznych, co nie wpływa na komfort czytania, a pewne zwroty dosłownie przetłumaczone z angielskiego wprost zakłócają komunikację. Szkoda, że wydawnictwo Szaron nie zadbało o poprawność językową.

autor opinii: Maria

Wspaniała

Książka, którą czyta się jednym tchem i niestety nie można od niej ani na chwilę oderwać się.
Dzięki autorce mamy obraz prawdziwego życia, trudnego, ciężkiego z problemami na codzień.
Książka zmusza nas poniekąd do.. zajrzenia w głąb, do zajrzenia w swoją duszę.
Polecam wszystkim czytelnikom tę książkę oraz polecam również korzystanie z zakupów w Tolle, gdzie panuje serdeczna i miła współpraca.

autor opinii: Krystyna Z

książka od której nie można się oderwać, zmusza do zajrzenia w głąb siebie. Nie mogę się doczekać następnej części.

autor opinii: Aga

Mądra

Piękna,mądra ksiązka.Pokazuje życie takie jakie napradę jest.Przeważnie człowiek gmatwa sobie wszystko po drodze, ale P.Jezus ma moc to wyprostować a nawet ze złych relacji uczynić swoje dzieło.

autor opinii: BasiaK

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Szaron
Autor: Francine Rivers
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 448
Wymiar [mm]: 160x230
EAN: 9788363271053
ISBN: 9788363271053
ID: 247017

Zobacz również

Potęga nadziei
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...