TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Potęga wiary. Papieskie katechezy o wierze

Rok wiary to szczególna okazja, by zastanowić się nad jej istotą, by zgłębić prawdy wiary. Bł. Jan Paweł II był bez wątpienia człowiekiem wiary, potrafił w przystępny i zrozumiały sposób dzielić się swoim świadectwem wiary, potrafił objaśniać jej prawdy i mówić o jej istocie.

Katechezy papieskie skierowane do ogółu wiernych są najlepszym przykładem mocy słów Ojca Świętego. Niniejsza pozycja jest wyborem katechez papieskich poświęconych wierze. Według słów Papieża wiara człowieka jest odpowiedzią na miłość i objawienie Boga, jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, pozwala uczestniczyć w poznawaniu Boga, jest normą życia chrześcijańskiego.

Wiara jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, należy ją jednak stawiać, ponieważ "rzesze mają prawo do poznania bogactw tajemnicy Chrystusa, w którym, jak sądzimy, cała ludzkość znaleźć może w nadspodziewanej pełni to wszystko, czego szuka po omacku na temat Boga, człowieka i jego przeznaczenia, życia i śmierci, a także prawdy".

Słowo 'wierzę' jest obecne w języku codziennym, niezależnie od swojej treści religijnej, a w szczególności chrześcijańskiej. 'Wierzę ci' - to znaczy: ufam ci, jestem przekonany, że mówisz prawdę. 'Wierzę w to, co mówisz' - to znaczy: jestem przekonany, że treść twoich słów odpowiada obiektywnej rzeczywistości.

Audiencja Generalna (13.3.1985)

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788375955088
ISBN: 978-83-7595-508-8
ID: 243921

Zobacz również

Potęga wiary. Papieskie katechezy o wierze
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...