TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Powstanie 44. Wydanie specjalne

Ocena:
(1 opinii)

Powstanie Warszawskie to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń drugiej wojny światowej, w którym ogniskują się historyczne konflikty tamtego czasu.

Chociaż z różnych powodów na Zachodzie i na Wschodzie starano się o Powstaniu zapomnieć - jego skutki były trwałe, a jego echa brzmią po dzień dzisiejszy. Historyczne znaczenie Powstania w związku z siłami działającymi w obrębie antyhitlerowskiej koalicji lepiej widać dziś, z perspektywy czasu.

"Decyzję o stworzeniu głębszego studium o Powstaniu podjąłem dopiero pod sam koniec lat dziewięćdziesiątych - pisze Autor w przedmowie. - Wyglądało bowiem na to, że - mimo dziesięciolecia, które minęło od upadku komunizmu - nikt nie kwapi się, aby przedstawić nową wizję Powstania w jego szerszym kontekście. Dostępnych było wiele nowych materiałów, pamiętników i dokumentów; zniknęły też dawniejsze ograniczenia. A mimo to nie pracowano nad żadną nową ogólną syntezą".

Davies umieścił historię Powstania na obszernym tle zdarzeń od 1939 do 1956 roku, rozszerzając narrację do czasów współczesnych. "Ostatecznie zdecydowałem - pisze - że podstawowe pytanie, jakie należy postawić, brzmi nie, dlaczego powstańcy nie zdołali osiągnąć swoich celów, lecz dlaczego w ciągu dwóch miesięcy wahań i deliberacji zwycięscy alianci nie zorganizowali pomocy?

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka wysłana szybko i sprawnie:) I pomimo kłopotów związanych z zamówieniem książki w miękkiej oprawie, której jak się okazało nie ma, dzięki uprzejmości sklepu wszystko zakończyło się pozytywnie:)

autor opinii: Tomasz M.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Norman Davies
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 960
Wymiar [mm]: 155x240
EAN: 9788324030170
ISBN: 978-83-240-3017-0
ID: 294637

Zobacz również

Powstanie 44. Wydanie specjalne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...