TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Praktyczny kurs modlitwy

Ocena:
(37 opinii)

Czy chcesz wreszcie poznać prosty sposób modlitwy, który zmieni Twoje życie?

Książka "Praktyczny kurs modlitwy" wprowadza bez zbędnego gadulstwa w metodę modlitwy zwanej Lectio Divina. Pokazuje, jak w swojej osobistej modlitwie słuchać Boga. Książka ogranicza do niezbędnego minimum wskazówki, koncentrując się na istocie metody i praktycznym w nią wprowadzeniu. Ma charakter kursu - po każdym rozdziale są zadania do wykonania przewidziane na kolejne dni.

Książka z założenia jest elementarzem - ma służyć jako pomoc w pierwszych krokach na drodze modlitwy. Korzystać z niej może młodzież, starsze dzieci i początkujący dorośli. "Praktyczny kurs modlitwy" może stać się ważną pomocą dla katechetów i księży w ich pracy duszpasterskiej.

Książka dostępna również w pakiecie 10 sztuk z dużym rabatem!Książka pod patronatem Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (37 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo wartosciowa ksiazeczka

autor opinii: Tomasz Rutkowski

Praktyczny kurs modlitwy

Bardzo prosta metoda na modlitwę - rozmowę z Bogiem. Gorąco polecam.

autor opinii: Marek Ciborowski

super, dziękuję

Doskonały sposób na usłyszenie tego, co Bóg do nas mówi. Motywuje do czytania Pisma Świętego, ponieważ wzbudza ciekawość co usłyszę kolejnego dnia. Serdecznie dziękuję

autor opinii: Danuta Gorczyca

Kurs modlitwy

Przyciaga uwage. Daje do myslenia oraz zmian w zyciu. Sama esencja,bardzo praktyczna esencja.

autor opinii: Teresa Onyszko

Pozytywna

W moim przypadku bardzo pomocna.

autor opinii: Andrzej Żabnicki

Pozytywna opinia

Bardzo dobrze, że na rynku wydawniczym ukazała się taka książeczka.

autor opinii: Wiesława Buczek

Bardzo przydatny

Czytam Pismo Św. po raz trzeci i teraz posługuję się kluczem z w/w książeczki; uważam go za przydatny, nie ma w nim niepotrzebnego pośpiechu; wszystko wydaje mi się logiczne, a co istotne, mam wrażenie czytania we własnym tempie=nikt mnie nie pospiesza, zapamiętuję to, co czytam i...chętnie sięgam po Biblię, rozsmakowywując słowo Boże.

autor opinii: Teresa Cisłowska

W końcu mam sie na czym oprzeć

autor opinii: Regina Czaja

Czwarty punkt metody

Metoda jest dobra i wypróbowana. Działa. Mam trzy uwagi:
1. Do trzech punktów istoty metody, dodałbym czwarty: nie zrażać się, kontynuować. Jeśli podczas czytania nie doszło do "poruszenia", to nie ma co przechodzić do medytacji. Proponuje jednak nie czytać dalej, ale wrócić na początek tego odcinka Pisma, który zaplanowaliśmy rozważyć (np. do początku rozdziału) .
2. Zaproponowany na początek rozdział 15. św. Jana i Listy Janowe moim zdaniem są za trudne. Może raczej coś z Synoptyków (Marek?)
3. w ramach Oratio dobrze jest mieć pod ręką coś do pisania i to, co przychodzi do głowy - zapisywać.
Pozdrawiam, Szczęść Boże!
PS. Coś się podczas pisania uwag "porobiło" i list mi zniknął. Być może przez pomyłkę nacisnąłem przycisk "Wyślij" . Jeśli tak, to przepraszam i proszę zlikwidować ew. wysłany list poprzedni (niekompletny).

autor opinii: Piotr Gawor

Polecam

Książkę kupiłam na prezent. Ksiądz pisze takim językiem, że nawet niewierzący nie będzie się mógł przyczepić, że coś jest nie tak.

autor opinii: Joanna Wysocka

Podoba mi się prosty sposób przekazania informacji. Krótko i zwięźle. Zachęciła mnie do modlitwy,a co ważniejsze do nie zniechęcenia się.
Jestem zadowolony z tego co z niej się dowiedziałem

autor opinii: Krzysztof Jastrzębski

Sposób jak najbardziej dla mnie

Witam,

"Praktyczny kurs modlitwy " - bardzo konkretny sposób na modlitwę poprzez czytanie Biblii. Wiadomo, że Biblii nie czyta się jak zwykłej książki od deski do deski, ale mimo to powinno się ją znać cała, ale miałam duży problem w rozumieniu na czym w takim razie to polega - jak konkretnie ma go wyglądać w praktyce. Polecam wszystkim tą książkę.

autor opinii: Iwona Rudnicka

W każdym wieku można zacząć

Nie wiem , jak innym, ale mnie modlitwa zawsze sprawiała trudność. Czułam, że nawalam. Pragnęłam modlitwy, która pozwoliłaby mi czuć, że ROZMAWIAM z Bogiem, a nie klepię paciorki.Szukałam długo kogoś, kto dałby mi przepis, jak to zrobić. Myślę, że praktyczny kurs modlitwy jest dobrym początkiem. Robię wszystko " ściśle według przepisu" i czuję się lepiej.
Dzięki

autor opinii: Gosia Piotrowska

Nie mogę napisać opinii bo nie wszystko przestudiowałem.Ja studiuję nie czytam,natomiast mam 78 lat i szybko to nie idzie.Jedna myśl mnie niepokoi.
Nauczono mnie od dzieciństwa że modlitwa to Ojcze Nasz,.Zdrowaś Maryjo,Rózaniec itp,natomiast czytanie Pisma Świętego to poznawanie Boga,niejako historia o Bogu.Tu zostałem zaskoczony.

Wobec tego że Ksiądz przypomina,że pobrał tylko za wysyłkę,wysyłam 100,00 zł jako opłata za książeczki i płytę

autor opinii: Antoni Kisło

dla tych, którzy chcieliby, ale nie wiedzą jak

Niezwykle przydatna dla tych, którzy chcieliby pogłębić swą więź z Bogiem poprzez modlitwę z Pismem Świętym. Kilka lat temu próbowałam samodzielnie wprowadzić w swoje życie ten rodzaj modlitwy, ale było ciężko - nie wiedziałam, jak zacząć. Ktoś wtedy pożyczył mi jakieś opasłe tomiszcze, którego nie chciało mi się czytać (strasznie nudne i przeteologizowane), więc tę Amerykę odkrywałam sama. A w tej książeczce istota modlitwy z Pismem Świętym podane jest jak na talerzu. Krótko, zwięźle i na temat :-)

autor opinii: Maria Ciemny

Modlimy się

ciekawa pozycja i sposób na zasmakowanie Pisma Świętego

Bardzo prosta i zrozumiała

Książeczka jest bardzo prosta i zrozumiała.
Dała mi odpowiedź na długo nurtujące pytanie - jak się modlić?
Gorąco polecam.

autor opinii: Teresa Florczak

Cudne

Dla mnie jest to bardzo dobra książeczka dla początku mojej drogi do Jezusa. Uczę się wszystkiego. Ta książeczka jest dla mnie pięknym potwierdzeniem tego co myślę czy raczej obawiam się czytając Biblię. Dziękuję.

autor opinii: Renata Gmyrek

Modlitwa

Książeczka dla mnie jest właściwie praktycznym wstępem do modlitwy, polecam ją osobą, które pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, a nie tylko modlić się odmawiając pacierz czy inne modlitwy z książeczek

autor opinii: Halina Marcinkowska

Potężna broszurka

Mała o wielkiej mocy instrukcja modlitwy przy pomocy Biblii. Choć tak mała - okazuje się wielka w swym przekazie. Dla mnie treść w niej zawarta jest bezcenna.

autor opinii: MaxSch

Polecam.

Warto przeczytać i czerpać inspirację w codziennej modlitwie.

autor opinii: Agnieszka

polecam

kurs wspomina czym jest lekcjo divina ale nie rozwija dalej przez medytacje, kompletacje - raczej faktycznie kurs początku modlitwy

autor opinii: joanna kopeć

Ta książeczka bardzo mi pomogła w modlitwie. Szczególnie w tym aby codziennie spotykać się z Panem rozważając Jego słowa. Widzę jak Pan prowadzi mnie przez te słowa. Dziękuję za cenne rady i wskazówki, które tam są. Pozdrawiam serdecznie i polecam każdemu.

autor opinii: Ewa

Pozytywnie

Kurs króciutki acz bardzo treściwy :) Bardzo pozytywnie :)

autor opinii: Ewelina Szumera

123 zdania

Jedna z najkrótszych książek, jakie czytałam. 123 zdania! .Więc i moja opinia też będzie bardzo krótka. Książeczka jest rodzajem "instrukcji" - jak czytać Pismo Święte, żeby to czytanie było autentyczną modlitwą.
Znakomita pomoc dla osób skupionych w parafialnych Kręgach Biblijnych.

autor opinii: Monika Cyraniak

Mała a treściwa :-)

autor opinii: Małgosia

Praktyczny kurs modlitwy

Jest to mała książeczka zaledwie 16 str. i warta twojej uwagi jeśli interesuje cię prosty sposób modlitwy z Bogiem

autor opinii: Maria M.

Jestem bardzo zadowolona z przekazanej terści.

autor opinii: Iwona Pluta

krok 3

Świetna książka. Nauczyła mnie prawdziwej modlitwy , otwarcia na Boga. Pokazała,że modlitwa to nie tylko gadania... odklepywanie modlitw, ale jest to dialog mój i Boga ... Bóg w PŚ chce mi przekazać coś co ma mi pomóc w dalszym życiu ... dlatego bardzo ważny jest dla mnie krok 3.

autor opinii: Dominika

Praktyczny kurs modlitwy

Mała w formacie czyli "poręczna i podręczna"(bo może być zawsze pod ręką:) książeczka, przystępnie ale i konkretnie napisana. Pokazuje "sposoby" na modlitwę, by nie stała się ona "bełkotem" do Pana Boga.

autor opinii: Wiesława Nolan

Polecam!

Prosty sposób modlitwy, który zmieni nasze życie.Pokazuje jak w swojej osobistej modlitwie słuchać Pana Boga.Warto polecić innym.

autor opinii: Danuta Kamińska

Pomocny-a może nawet niezbędny.

Bardzo krótko: jeśli tak jak ja, jedyne przygotowanie do rozmowy z Bogiem pamiętasz z katechezy w podstawówce i średnio jest ci ono pomocne w codziennym, "normalnym" zyciu, to poczytaj i przejdź TEN wyjątkowy kurs --- potrzeba: niewielkich pieniędzy, niewielkiej ilości czasu i odrobiny zaangażowania - a efekty są..mega!!

autor opinii: Zosia

generalnie ok

krótko, treściwie! Pomimo że spodziewałam się czegoś innego to jednak nie narzekam, bo generalnie książka, a w zasadzie książeczka, jest w 100% ok. wypróbowałam tę metodę modlitwy, o której pisze ks. Maciejewski i jest to naprawdę niesamowite, jak człowiek się skupi i zapragnie zrozumieć to, co Pan Bóg mówi do nas przez Pismo Święte.

autor opinii: A. Ch.

Rozmowa z...

Modlitwa jest rozmową, jednak to nie jest rozmowa o prace, o przyjęcie na studia. To jest o wiele bardziej dostojniejsza rozmowa dlatego należy się do Niej odpowiednio przygotować. Dla mnie książeczka nie była może zbyt przydatna (być może ze względu na mój wiek bądź wiedze z wcześniej przeczytanych książek) jednak szczerze polecam ją dla każdego kto szuka kontaktu z Bogiem

autor opinii: Daria Michalak

Bardzo pomocne...

autor opinii: Aleksandra

Krótko i na temat

Książeczka o modlitwie to świetna kwintesencja wielu wykładów. Krótko, zwięźle i na temat. Prosty język, zrozumiały dla każdego. Polecam wszystkim, którzy chcą ulepszyć swój "warsztat" modlitewny :)

autor opinii: Beata

Znakomita pozycja.

"Praktyczny kurs modlitwy", to świetny przewodnik uczący modlitwy metodą "lectio divina". Chociaż modlitwę taką znam od lat, to i tak chętnie poczytałam sobie tę książeczkę (zwłaszcza, że dostałam ją od Autora w prezencie, jeszcze cieplutą). Jest to pozycja godna polecenia na pewno tym, którzy chcą zasmakować w dojrzalszej formie modlitwy. Autor prowadzi w niej czytelnika krok po kroku, dając praktyczne rady i wskazówki, naprowadzające na zrozumienie, jak praktykować tę formę modlitwy. Szczerze polecam.

autor opinii: Hanna Zagroba

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 16
EAN: 9788393201013
ISBN: 978-83-932010-1-3
ID: 445159

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Praktyczny kurs modlitwy Praktyczny kurs modlitwy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...