TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przemienienie. Dla początkujących malarzy ikon

Ocena:
(2 opinii)

Ten audiobook wprowadzi Cię w świat ikonografii. Krok po kroku dowiesz się, jak tworzy się ikony, poznasz wielowiekowe tradycje związane z tym procesem.

Zrozumiesz teologię, która wpływa na kształt obrazów, nauczysz się je właściwie tworzyć i odczytywać.

Wreszcie odkryjesz duchowość ikonografów, która zmieni Twoje postrzeganie świata, zbliży do Boga i pozwoli przeżyć prawdziwe PRZEMIENIENIE.

Poza światem ikon i ikonopisarstwa nie znam tej syntezy, sięgającej, wierzę głęboko, zamysłu Trójjedynego: zachwytu i wielkiego trudu, złoceń i pokory, twardej deski i świętego Oblicza, prostej modlitwy i czystego piękna. Niech Pan błogosławi Wasze pędzle, pigmenty i serca! Potrzebujemy ikon jak powietrza. Bóg z wami!

Ks. prof. Jerzy Szymik

Audiobook składa się z dwóch części:

  1. PODSTAWOWE WIADOMOŚCI - autor wprowadza nas w historię i teologię ikon
  2. WARSZTAT IKONOGRAFA - poznajemy proces powstawania ikony i duchowość ikonopisarzy

Książeczka zawiera także: spis materiałów niezbędnych do stworzenia ikony, opis zasady złotego podziału, listę szkół ikonopisarskich, podstawową bibliografię.

Muzyczną oprawę audiobooka tworzą pieśni cerkiewne w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS z Lublina, znanego między innymi z nagrania muzyki do filmu "Quo Vadis".

Ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki – wykładowca dogmatyki i ekumenizmu na Uniwersytecie Opolskim, znawca teologii chińskiej. Autor książek "Studium ikony" oraz "Z tajemnic Rosji". Ikonografii uczył się między innymi w Paryżu od Egona Sendlera SJ. Od 2001 r. prowadzi w Zabrzu Śląską Szkołę Ikonograficzną.

Czyta: Ks. Dariusz Klejnowski-RóżyckiOpinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Książka "Przemienie"

Zamówienie zostało szybko zrealizowane. Książeczka wraz z płytą dobrze opracowana,dużo wiadomości potrzebnych do pisania Ikon,wiadomości dokładnie przekazane,do płyty CD dobra muzyka,dobrze nagrany tekst,jestem bardzo zadowolona z książeczki i płyty CD,myślę,że będę często z nich korzystała.

autor opinii: Gabriela Stojecka.

Przemienienie. Dla początkujących malarzy ikon

Zamówienie zostało zrealizowane szybko i bez uszczerbku. Książka wydana jest bardzo ładnie i ciekawie nagrany tekst i muzyka oraz temat głęboki w przekazie.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Manhu
Autor: Ks. Dariusz Klejnowski-Różycki
Rok wydania: 2014
EAN: 9788393492350
ID: 445287

Zobacz również

Przemienienie. Dla początkujących malarzy ikon
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...