TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyczyny wiary

Często jesteśmy proszeni, by uzasadnić nadzieję, którą w sobie nosimy, by wyjaśnić swoją katolicką wiarę. W swojej książce Scott Hahn przedstawia to wyjaśnienie w sposób jasny, przekonujący i zajmujący, odpowiadając na pytania, które najczęściej stawiane są w odniesieniu do nauczania Kościoła. Jego książka to obowiązkowa lektura dla tych katolików, którzy chcą umieć wyjaśniać wiarę, którą żywią i pielęgnują. Praca Hahna ma ogromną wartość. Niniejsza książka rozwiązuje tajemnice, wyjaśnia nieporozumienia i dostarcza przemyślanych i bezpośrednich odpowiedzi na popularne zarzuty pod adresem wiary katolickiej.

Autor bestsellerów Scott Hahn, który nawrócił się na katolicyzm, sam doświadczył wątpliwości, które tak często są siłą napędową dyskusji o Bogu i Kościele. W okresie przed nawróceniem był najpierw człowiekiem niewierzącym, a następnie duchownym antykatolickim. W książce wyjaśnia "jak i dlaczego" wiary katolickiej, odwołując się przy tym do Pisma Świętego, do swoich własnych zmagań i do problemów innych ludzi nawróconych, jak również do życia codziennego, a nawet do nauk przyrodniczych. Hahn ukazuje, że rozum i Objawienie, podobnie jak świat naturalny i nadprzyrodzony, nie są sobie przeciwstawne; jest raczej tak, że dostarczają wzajemnie dopełniających się dowodów na istnienie Boga. Bóg jednak nie tylko istnieje. Jest Kimś, ma osobowość, osobisty styl, jest dostrzegalny i poznawalny.

Hahn pozwala swoim czytelnikom zobaczyć, że Bóg stworzył świat mający określony cel i formę – formę, którą można odnaleźć w Księdze Rodzaju i którą dostrzegamy obserwując świat przyrody za pomocą soczewki mikroskopu, teleskopu czy naszymi własnymi soczewkami kontaktowymi.

W sercu książki leży dokonana przez Hahna analiza dziesięciu "kluczy królestwa" – cech charakterystycznych Kościoła, które są wyraźnie widoczne w Piśmie Świętym. Jak ujawnia to opowieść o stworzeniu, świat jest domem, który ma Ojca, pałacem, w którym Król jest prawdziwie obecny. Bóg stworzył kosmos, by był on królestwem i królestwem tym jest Kościół powszechny, w pełni objawiony przez Jezusa Chrystusa.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Scott Hahn
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 238
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375800449
ISBN: 9788375800449
ID: 110370

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przyczyny wiary Przyczyny wiary
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...