TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyczyny wiary

Ocena:
(9 opinii)

Często jesteśmy proszeni, by uzasadnić nadzieję, którą w sobie nosimy, by wyjaśnić swoją katolicką wiarę. W swojej książce Scott Hahn przedstawia to wyjaśnienie w sposób jasny, przekonujący i zajmujący, odpowiadając na pytania, które najczęściej stawiane są w odniesieniu do nauczania Kościoła. Jego książka to obowiązkowa lektura dla tych katolików, którzy chcą umieć wyjaśniać wiarę, którą żywią i pielęgnują. Praca Hahna ma ogromną wartość. Niniejsza książka rozwiązuje tajemnice, wyjaśnia nieporozumienia i dostarcza przemyślanych i bezpośrednich odpowiedzi na popularne zarzuty pod adresem wiary katolickiej.

Autor bestsellerów Scott Hahn, który nawrócił się na katolicyzm, sam doświadczył wątpliwości, które tak często są siłą napędową dyskusji o Bogu i Kościele. W okresie przed nawróceniem był najpierw człowiekiem niewierzącym, a następnie duchownym antykatolickim. W książce wyjaśnia "jak i dlaczego" wiary katolickiej, odwołując się przy tym do Pisma Świętego, do swoich własnych zmagań i do problemów innych ludzi nawróconych, jak również do życia codziennego, a nawet do nauk przyrodniczych. Hahn ukazuje, że rozum i Objawienie, podobnie jak świat naturalny i nadprzyrodzony, nie są sobie przeciwstawne; jest raczej tak, że dostarczają wzajemnie dopełniających się dowodów na istnienie Boga. Bóg jednak nie tylko istnieje. Jest Kimś, ma osobowość, osobisty styl, jest dostrzegalny i poznawalny.

Hahn pozwala swoim czytelnikom zobaczyć, że Bóg stworzył świat mający określony cel i formę – formę, którą można odnaleźć w Księdze Rodzaju i którą dostrzegamy obserwując świat przyrody za pomocą soczewki mikroskopu, teleskopu czy naszymi własnymi soczewkami kontaktowymi.

W sercu książki leży dokonana przez Hahna analiza dziesięciu "kluczy królestwa" – cech charakterystycznych Kościoła, które są wyraźnie widoczne w Piśmie Świętym. Jak ujawnia to opowieść o stworzeniu, świat jest domem, który ma Ojca, pałacem, w którym Król jest prawdziwie obecny. Bóg stworzył kosmos, by był on królestwem i królestwem tym jest Kościół powszechny, w pełni objawiony przez Jezusa Chrystusa.

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Cudowna ksiazka, cudowny autor.

Serdecznie polecam ksiazke Scotta Hahna "Przyczyny wiary"
Zaciekly protestant pod wplywem glebokich analiz Biblii i tekstow Ojcow Kosciola staje sie gorliwym katolikiem.
Najlepszym motywatorem wiary sa swiadectwa osob,ktore poznaly Chrystusa. Taka osoba jest wlasnie Scott Hahn.
Polecam serdecznie...

autor opinii: Szymon

Polecam!

Książkę Scotta Hahn'a polecam wszystkim, którzy chcieliby lepiej zrozumieć podstawy katolickiej wiary oraz poznać argumenty pozwalające z powodzeniem bronic tej wiary. Autor w sposób zrozumiały i ciekawy przedstawia rożne argumenty (odwołujące się do Pisma Świętego, rozumu, logiki, nauk przyrodniczych, życia oraz własnego doświadczenia) za istnieniem Boga i Jego jedynego Kościoła. I tak znajdziemy w książce Hahn'a argumenty zarówno przeciw ateistycznej i agnostyckiej wizji świata, jak również racje pozwalające udowadniać katolicka wiarę osobom wierzącym, niechrześcijanom oraz chrześcijanom innych wyznań (w tym przypadku protestantom). Polemice z tą ostatnią grupą poświęca Hahn najwięcej miejsca w swojej książce. Argumenty przeciw protestantom są wyjątkowo trafne, gdyż Hahn jest byłym prezbiteriańskim pastorem, który wraz z rodziną nawrócił się na katolicyzm (i od tego czasu napisał sporo książek na temat katolicyzmu). Atutem tej apologetycznej książki jest też z pewnością obszerna literatura, którą autor w każdym rozdziale przytacza i poleca jako lekturę uzupełniającą. Wadą jest fakt, że jest za krótkie :) W każdym razie gorąco polecam, nie tylko zresztą katolikom.

autor opinii: Przemysław Tarasewicz

Bestseller :):)

W fascynujący sposób Hahn przedstawia Przymierze Boga z ludźmi. Palce lizać i obgryzać... Jak zresztą wszystko co Hahna ;-)

autor opinii: Marcin

Jak i dlaczego wiary katolickiej

Rozważania współczesnej apologetyki o wierze katolickiej.
Ksiązka w szczególnosci dla seminarzystów, diakonów a nawet kapłnów. Dla przeciętnego katolika tez, ale mnie trochę nudziła.

autor opinii: Jerzy Harasim

Zrozumieć wiarę

Książka bardzo przystępnie omawia sprawy wiary. Znajomość tej książki bardzo ułatwiła mi rozmowy o wierze w gronie znajomych. Dostarczyła argumentów, że wiarę trzeba , rozumieć i wciąż pogłębiać . Jak szukać dowodów na istnienie Boga. Właśnie w tym celu nabyłam tę książkę.

autor opinii: Stanisława Niedziela

Znalazłam pociechę.

W wypadku straciłam męża. Z trudem wracam do "normalności". Daliście mi, Państwo ogromne pocieszenie i nadzieję. Sama forma sprzedaży jest wspaniała. Żałuję ogromnie, że szczupłe finanse nie pozwalają na więcej zakupów. Życzę wielu sukcesów i pomyślnego rozwoju wydawnictwa. Serdecznie dziękuję. J.B.

autor opinii: Jolanta Bednarek

Czy można mieć pewność?

Czy bez objawienia można znaleźć Boga? Fascynujące rozważania neofity - apologety udowodniają, że wiara katolicka to jest TO!!!

autor opinii: Janusz Wójcik

bardzo dobra ksiązka

ale jeszcze nie skonczyłem czytać gdyż w tym czasie czytam także "Urzekającą"ale nie watpliwie jest to pożyteczna lektura dla obrońców wiary katolickiej,jak przeczytam całą napisze coś więcej.
Pozdrawiam.
Krzysztof.

autor opinii: Krzysztof Sielski

Jestem niezmiernie rad z tej książki!

autor opinii: Adam Pietrzak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Scott Hahn
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 238
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375800449
ISBN: 9788375800449
ID: 110370

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przyczyny wiary Przyczyny wiary
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...