TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przygoda z matematyką. Kwadrat

Nowa seria książek "Przygoda z matematyką" wprowadza dzieci w wieku 3-5 lat w fascynujący świat matematyki. Książeczki do pracy (samodzielnej lub pod opieką osoby dorosłej) w atrakcyjny sposób łączą naukę z zabawą.

W książeczce "Kwadrat" dziecko znajdzie różnego typu ćwiczenia i zadania, które pozwolą mu poznać cechy kwadratu jako figury geometrycznej, nauczy się rozpoznawać jego kształty w swoim otoczeniu. Maluch może samodzielnie kolorować obrazek, dorysowywać brakujące elementy, wyszukiwać na ilustracji kwadraty i je liczyć, przyklejać naklejki o tym kształcie.

Kolorowanie obrazków, utrzymywanie się w konturach, zapełnianie ograniczonych płaszczyzn - te stawiane przed dzieckiem zadania służą doskonaleniu jego sprawności manualnej. Pracując z dorosłym, dziecko może wypowiadać się na temat obrazków. Pomocne będą pytania zamieszczone przy każdej ilustracji, które ukierunkują obserwację dziecka, pobudzą jego ciekawość i spostrzegawczość. Pytania (także te wymyślane przez dorosłego) pozwolą na samodzielne zdefiniowanie przez dziecko charakterystycznych cech kwadratu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zielona Sowa
Autor: Małgorzata Czyżowska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 24
Wymiar [mm]: 288x200
EAN: 9788376236117
ISBN: 9788376236117
ID: 180542

Zobacz również

Przygoda z matematyką. Kwadrat
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...