TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pułapka na ptaki

„Pułapka na ptaki” to rzadko dziś spotykana powieść realistyczna, próbująca w sposób nieuproszczony opisać podstawowe dylematy współczesnego człowieka.

„Pułapka na ptaki” to historia przyjaźni dwóch ornitologów. Świat ptaków to nie tylko ich pasja, to życie i śmierć. Akcja powieści rozgrywa się w tajemniczych Borach, dużym mieście nad morzem, w ujściu rzeki, na półwyspie, a także na Nizinie Panońskiej i Syberii. Osią tej historii są wieloletnie więzi łączące Polikarpa i Tomasza, przy czym ważne role pełnią tu także kobiety.

Osobne miejsce zajmuje leśniczy Odrowąż, dzięki którego wspomnieniom przenosimy się w czasie do lat ostatniej wojny i okresu powojennego. W tych fragmentach książki pojawiają się autentyczne postacie z naszej najnowszej historii, choć tutaj bez własnych imion i nazwisk i, taką nadzieję ma autor, w nieco odmienny sposób przedstawione, niż to do tej pory w literaturze faktu czyniono.

„Pułapka na ptaki” to powieść, w której istotną rolę odgrywa metafizyka. Mówi lub milczy nie tylko sam Bóg, ale także metafizycznie przemawiają wybrane dzieła sztuki i postacie zaczerpnięte zarówno z Biblii, jak i współczesnego świata.

Całość jest przedstawiona wśród różnorodnego, wielobarwnego świata przyrody, gdzie w sposób naturalny dla ornitologów dominują ptaki, ale nie tylko one otrzymują tutaj swoje portrety.

Adam Hlebowicz – dziennikarz, publicysta, od lat związany z Radiem Plus w Gdańsku. Autor i współautor kilkunastu książek reporterskich, wywiadów, szkiców.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Adam Hlebowicz
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 204
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378235934
ISBN: 9788378235934
ID: 338781

Zobacz również

Pułapka na ptaki
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...