TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rabin rozmawia z Jezusem

Ocena:
(1 opinii)

"Ta religijna szczera dyskusja wierzącego Żyda z Jezusem, Synem Abrahama, bardziej niż wszystkie inne interpretacje otworzyła mi oczy na znaczenie słów Jezusa i na konieczność podjęcia decyzji, wobec której stawia nas Ewangelia?" (Benedykt XVI).

"Istnieją dwa zasadnicze powody, dla których warto i trzeba przeczytać tę książkę. Po pierwsze, odzwierciedla ona specyficznie żydowski punkt widzenia w spojrzeniu na Jezusa i wiarę chrześcijańską, ukazując sedno tego, co przesądza o odmowie uwierzenia Jezusowi i w Jezusa. Po drugie, Jacob Neusner, zakorzeniony bez reszty w tradycji rozwiniętej przez rabinów na kanwie religii biblijnego Izraela, traktuje chrześcijaństwo poważnie i z szacunkiem" (ks. prof. WALDEMAR CHROSTOWSKI, Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

"Niewiele jest książek tak inspirujących. Chrześcijanin, który od najmłodszych lat oswoił się z przekonaniem, że uznanie Jezusa za Mesjasza było i jest czymś naturalnym, skonfrontowany zostaje przez rabina z argumentami strony żydowskiej, która tej oczywistości nie dostrzegała. I nie ma co ukrywać, że nie są to argumenty błahe czy nieistotne, ale najgłębiej umotywowane biblijnie i teologicznie. Przemyślenie ich, zrozumienie ich zawartości teologicznej i wreszcie próba odpowiedzi na nie to doświadczenie oczyszczające i wzbogacające tożsamość chrześcijańską" (TOMASZ P. TERLIKOWSKI, publicysta).

Jacobr Neusne - wybitny żydowski uczony, absolwent Uniwersytetu w Harwardzie i Oxfordzie, profesor wielu amerykańskich uniwersytetów, autor ponad 900 książek o Torze, Misznie, Talmudzie, Midraszach oraz nt. dialogu i porozumienia judaizmu z innymi religiami. Specjalizuje się w dziełach i nauczaniu judaizmu rabinicznego. Neusner, wierzący Żyd i rabin, wzrastał w przyjaznych relacjach z katolickimi i ewangelickimi chrześcijanami, razem z chrześcijańskimi teologami wykłada na uniwersytecie i żywi głęboki szacunek do swych chrześcijańskich kolegów.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Jezeli istnieje jakikolwiek Bog to Jest to Bog (JHWH) Tory

Jest to wspaniala ksiazka ktora pokazuje ze Bog (JHWH) Tory jest "niemieszalny" z niczym i z nikim, zaden z ludzi niebyl niejast i niebedzie nigdy w stanie cos dodac i "upiekszyc" Tory
Bog ktorego ukazuje Tora jest absolutnym wladca Ktory niepotrzebuje stosowac zadnych Sztuczek jezeli chce wybaczyc czlowiekowi badz nawet calej ludzkosci. Goraco polecam te ksiazke szczegolnie tym ktorzy cale zycie sie glowia jak pogodzic pisma hebrajskie i greckie.

autor opinii: Tarshish Yahahlom

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jacob Neusner
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375950106
ISBN: 978-83-7595-010-6
ID: 164499

Zobacz również

Rabin rozmawia z Jezusem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...