TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rama - byłam w sekcie

Ocena:
(12 opinii)

Ramona była całkiem zwyczajną nastolatką. No, może jedynie imię miała nietypowe. Pochodziła z całkiem normalnej, nawet dobrze radzącej sobie finansowo rodziny. Uczyła się bardzo dobrze, zarówno w szkole, jak i biorąc udział w licznych zajęciach poza szkołą. Jednak pewnego dnia jej życie zmieniło się zupełnie. Postanowiła uciec z domu i zamieszkać w wiejskim ośrodku prowadzonym przez dziwnych ludzi…

Historia Ramony, zdrobniale zwanej Ramą, jest jednym z wielu przykładów całkiem zwyczajnych rodzin rozbitych przez sekty. Jednak ta historia jako jedna z nielicznych została opowiedziana. W przypadku większości rodzin tylko najbliżsi zdają sobie sprawę z koszmaru, który był ich uczestnictwem…

Ta książka jest absolutnie wyjątkowa, ponieważ:

  • jest to historia autentyczna, która została oparta na faktach
  • ta historia wydarzyła się w Polsce, dzięki czemu możesz zobaczyć, że ten problem może dotknąć także Ciebie
  • bez odwoływania się do zbędnych teorii pokazuje, jak w praktyce działają sekty
  • jest to niesamowicie wciągająca powieść, napisana lekkim językiem

Czytając powieść “Rama” znajdziesz praktyczne porady, jak możesz uchronić się przed działaniem sekty. Ta książka jest też ostrzeżeniem dla wszystkich, bo pokazuje, że pobyt w sekcie pozostawia trwały ślad w psychice. Od niego tak całkiem i do końca nie da się uwolnić…

Dzięki powieści „Rama – byłam w sekcie”:

  • dowiesz się, że problem zagrożeń duchowych może dotknąć każdego z nas
  • zrozumiesz, dlaczego ludzie trafiają do takich grup
  • dowiesz się, dlaczego tak trudno uwolnić się od tego piętna
  • poznasz, jakich błędów nie powielać, aby uchronić swoich bliskich przed kontaktami z sektami
  • staniesz się bardziej odporny na techniki stosowane przez sekty

Takiej książki jeszcze w Polsce nie było. Działanie sekt zostało w niej opisane lepiej niż w większości naukowych książek o sektach, a jednocześnie podane w formie powieści, co sprawia, że dużo lepiej te informacje się przyjmuje i na długo zostają w pamięci.

Sięgnij po tę książkę - poznaj historię Ramy i dowiedz się, jak działają sekty...

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Rama

Warto przeczytać. Polecam.
Kasia

Rama i jej dramat

Książka wciągająca od pierwszych wersów. Polecam wszystkim rodzicom a szczególnie tym, którzy mają jeszcze małe dzieci. Ta książka otwiera oczy na naprawdę wiele spraw związanych z wychowaniem naszych pociech. Może dzięki niej unikniemy błędów płynących z faktu, że my przecież chcemy zawsze jak najlepiej dla naszych dzieci.

A młodzież? Młodzież pozna, bardzo obrazowo tu przedstawione, sposoby manipulowania ludźmi przez sektę.

autor opinii: Katarzyna Rowińska

KSIAŻKA BARDZO POŻYTECZNA ZARÓWNO I DLA RODZICÓW I DLA MŁODZIEŻY

BADZO CIEKAWIE NAPISANA, CZYTA SIE JĄ JEDNYM TCHEM, NIE MOŻNA ODERWĆ SIE OD CZYTANIA.
PORUSZA PROBLEMY NIE TYLKO ZWIAZANE Z SAMA SEKTĄ ALE TEZ POKAZUJE JAK POWINNO SIE WYCHOWYWAĆ MĄDRZE SWOJE DZIECI, CZEGO NALEŻY UNIKAĆ ABY NASZE DZIECI MIALY DO NAS PELNE ZAUFANIE, I JAK LAWO MOŻNA STRACIĆ KONTAKT Z WLASNYM DZIECKIEM PRZEZ SWOJE NIEROZSADNE POSTEPOWANIE. KSIĄŻKA UKAZUJE ŻE KAZDE DZIECKO JEST INNE I KAŻDE POTRZEBUJE WSPARCIA OD SWYCH RODZICÓW BY WEJSC W ŚWIAT ŻYCIA SAMODZIELNEGO..
JAK DLA MNIE KSIAZKA JEST SUPER, W MOMENCIE GDY SKOŃCZYLAM JĄ CZYTAĆ POJAWIŁ SIE SMUTEK ŻE JUZ SIE SKOŃCZYLA, POLECAM !!!!!!!!!!

autor opinii: JOANNA GWIAZDOWSKA-SUCHOCKA

Jedna z najlepszych powieści jakie czytałam!

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Przeczytałam ją jednym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. "Rama" porusza wiele spraw związanych z mechanizmami działania sekt oraz pokazuje jak trudno jest się od nich uwolnić. Fabuła jest bardzo ciekawa. Mam wrażenie, że czytałam bardzo dobry poradnik, ale wszystko to było osadzone w powieści. Książkę polecam szczególnie młodym ludziom, którzy są na "życiowym zakręcie". Pokazuje ona jak ważna jest akceptacja swojej osoby i dobre relacje w rodzinie. Żałuję, że nie dostałam jej wcześniej bo być może inaczej patrzyłabym na swoje życie i na to jaki świat mnie otacza. Przyznam, że książka pokazała mi jak może działać sekta i co może dziać się z młodym człowiekiem kiedy "wpadanie w nieodpowiednie towarzystwo". Dodatkowo jest to książka o przyjaźni.

Gdyby młodzi ludzie po nią sięgnęli może nie było by wielu rodzinnych dramatów na podłożu wiary. Dodatkowo pięknie ukazana jest rola Kościoła katolickiego i jak może wpłynąć na umocnienie i ochronę własnego życia.

Serdecznie polecam! Aż mam ochotę na kolejną część opisującą życie tytułowej Ramy.

autor opinii: Karolina Nowak

Byłam w sekcie

Ksiązka jest poprostu świetna 2 dni i przeczytana tak wciąga , ze az niechciałam od niej sie odrywac. polecam naprawde warto!

autor opinii: Justyna

Ochroń się przed sektą.

Książka jest po prostu wspaniała! Idealnie obrazuje sposób działania sekt i to jak trudno z nich potem się wydostać. Gorąco polecam tym, którzy chcą się uodpornić i wiedzieć jak rozpoznać sekciarskie zachowania.

autor opinii: Karolina Chojnowska

Podobało mi się.

Przeczytałam ją tydzień temu. Wciągające, ciekawe, dynamiczne Rama to ciekawa postać i jeszcze potem ta całkowita zmiana rodziców... nie wiem co krytycznego napisać :)
Gorąco polecam.

szok

Jestem mamą nastolatki ktora byla w sekcie. Gdybym wczesniej przeczytala te ksiazke nigdy by do tego nie doszlo. Rodzice prosze przeczytajcie te ksiazke warto!!!!!

autor opinii: katarzyna fijałkowska

Książka ta jest wyjątkowa:).
Bardzo wiele można się z niej dowiedzieć, o tym jak działają sekty. Bardzo ciekawą postacią jest również Józek, który nie opuszcza Ramy, pomimo wielu problemów:) Polecam i pozdrawiam;)

autor opinii: Monika

Książka jest niesamowita

To bardzo poruszająca opowieść o ludziach takich jak my, błądzących nastolatkach i zabieganych dorosłych, którzy często nieświadomie również popełniają błędy, nie mniejsze niż ich dorastające dzieci. Wzruszająca, niekiedy zabawna a przy tym tak urzekająco prawdziwa historia. Warto przeczytać.

autor opinii: Katarzyna Szymczuk

Niesamowita książka!

Książka "Rama - byłam w sekcie" jest jak dla mnie książką niesamowitą (pierwszy raz przeczytałem tak dokładny opis osoby, która wstąpiła do sekty, co ją do tego skłoniło i co związku z tym dla niej i dla całego jej otoczenia wynikło)

Świetnie się ją czyta, napisana jest prostym językiem bez żadnych widziwnień pseudo filozoficznych
Polecam każdemu, a w szczególności osobom, które mają dzieci i muszą się liczyć z tym, że ich to też kiedyś może (czego nikomu nie życzę) dotyczyć.

Pozdrawiam

autor opinii: Robert Osmoła

Wstrząsająca i prawdziwa - gorąco polecam!

Książkę przeczytałam jednym tchem! Tak dobrej powieści mówiącej o zasadach działania sekty i mechanizmach werbowania młodych ludzi jak dotąd nie czytałam. Gorąco polecam każdemu! Naprawdę warto!

autor opinii: Ania

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Maternus Media
Autor: Magdalena Grochowalska
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 402
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788389701060
ISBN: 9788389701060
ID: 65482

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rama - byłam w sekcie Rama - byłam w sekcie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...