TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Reszta świata

Podróż dookoła świata trwa dalej. Z Nowej Zelandii na "najbardziej samotną i najbardziej tajemniczą" wyspę świata - Wyspę Wielkanocną. Spełnia się marzenie Autorki wypowiedziane w książce "Pół świata z plecakiem i mężem" - żeby zobaczyć posąg moai na własne oczy, żeby go "dotknąć, poczuć, powąchać, obejść dookoła, obtańcować i uściskać".

Teraz ma okazję uściskać dziesiątki takich posągów. Z wyspy na stały ląd, czyli do Chile. Jazda na południe, po której Autorka dochodzi do wniosku, że ... rosyjskie pociągi są lepsze od południowoamerykańskich autobusów. Zimna Patagonia - pampa, lodowce, zatykające dech w piersiach skalne iglice. Koniec świata, czyli Ziemia Ognista. Dalej się nie da, więc z powrotem na północ. Paragwaj i wodospady Iguaz.

Boliwia - solnisko Salar de Uyuní, najwyżej położony stadion na świecie, doświadczenie na własnej skórze, co to takiego soroche. Jezioro Titicaca i pływające trzcinowe wyspy Uros. Peru i obowiązkowe Machu Picchu.

Plantacje bananów w Ekwadorze, starówka w Quito, wreszcie powrót do Polski. Ale że pozostał niedosyt Ameryki, to przy najbliższej okazji - do Meksyku i na Kubę. A dokąd następnym razem?

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bernardinum
Autor: Danuta Gryka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788378233770
ISBN: 9788378233770
ID: 290443

Zobacz również

Reszta świata
43.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...