TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodowód łaski. Tamar. Tom 1

Ocena:
(9 opinii)

Choć bohaterki "Rodowodu Łaski" były kobietami starożytnego Wschodu, ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie. Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko.

Dokonywały zaskakujących wyborów - i czasem popełniały ogromne błędy. Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa, Zbawiciela świata.

"Rodowód Łaski" to powieść historyczna, której ramy wyznacza Biblia, dlatego punktem wyjścia były dla autorki fakty przedstawione w tej Księdze. Budując na fundamencie Pisma Świętego, F. Rivers stworzyła fabułę, dialogi, wewnętrzne motywacje bohaterów, a w niektórych przypadkach dodatkowe postacie.

Na końcu każdej z pięciu powieści autorka zamieściła krótkie studium z pytaniami do refleksji i dyskusji, zachęcające do bliższego zapoznania się z losami bohaterek przedstawionych na kartach Biblii.

"Rodowód Łaski. Tamar" to pierwsza część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa.

Tamar. Jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata - w "Rodowodzie Łaski". Zdradzona przez mężczyzn, którzy decydowali o jej losie... Postanowiła walczyć o prawo do wiary w kochającego Boga.

Francine Rivers jest wielokrotnie nagradzaną na świecie i w Polsce - m. in. Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2006 - autorką bestsellerów przetłumaczonych na wiele języków.

Sięgnij również po II tom "Rodowodu Łaski" - "Rachab".

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra.

Książka godna polecenia.Czyta się ją jednym tchem.Ciekawe są losy kobiet które żyły dawno temu ale dzięki Pismu Św.zostały uwiecznione.Autorka próbuje rozwikłać motywy ważnych decyzji w ich życiu.

autor opinii: Anna

niesamowite

Niesamowita książka, pięknie napisana (tak jak i pozostałe części). Kiedy zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać.
Polecam całą serię

autor opinii: Wioleta

polecam

Książkę czyta się w jeden dzień. Poruszająca historia kobiety, która się nie poddała. Polecam.

autor opinii: Ola

Tamar

Książka lekka i wzruszająca.

autor opinii: Anna Grabowska

Świetna książka, przeczytałam ją w parę godzin. Bardzo polecam.

autor opinii: Marzena Koperla

Polecam

Książkę dobrze się czyta. Rozbudowana fabuła nadaje kolorów tej opowieści biblijnej, a jednocześnie jest zachowana wierność oryginałowi przez co autorka nie ucieka za bardzo w stronę fantazji. Nie jest to typowo kobieca książka bo i historia ma inne przesłanie, a jednak dała mi dużo do myślenia jako kobiecie ale też jako katoliczce. Czekam na kolejne części

autor opinii: Jadwiga

Warto przeczytać

Typowe romansidło dla kobiet, ale w kontekście religijnym nabiera nowych znaczeń. Polecam tę powieść nie ze względu na jej walory literackie, ale stanowi cenne uzupełnienie-interpretację historii biblijnej. Czekam na kolejne tomy

autor opinii: Papuga12

Wartościowa

książka w bardzo przystępny sposób pokazuje kobietę w czasach Starego Testamentu i tym samym łatwiej czytało mi się losy Tamar w piśmie świętym. polecam każdemu. pytania na zakończenie kaszki są bardzo pomocne w spojrzeniu na swoje życie

autor opinii: Lidia

Bardzo mądra

Jak zwykle Francine Rivers cudownie dociera i wpływa pozytywnie na swoich czytelników.Ksiązka bardzo mądra,niezwykle dociera do naszych uczuć,wielokrotnie myślałam co ja bym zrobila na miejscu Tamar.Na końcu pytania do przemyślenia,można je zastosować do swojego życia.Przybliża do Boga.Naprawdę wato kupić.Polecam wszystkie ksiazki tej autorki.

autor opinii: Basia.K

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Francine Rivers
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 138x209
EAN: 9788361097273
ISBN: 9788361097273
ID: 273297

Zobacz również

Rodowód łaski. Tamar. Tom 1
29.90 zł
22.16 zł
Oszczędzasz 7.74 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...