TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Różaniec z Ojcem Świętym

Ocena:
(1 opinii)

Komplet dwóch płyt CD z nagraniem wszystkich części różańca odmawianego w języku polskim przez Jana Pawła II, modlitwę poprzedzają wskazane przez Niego w liście o różańcu rozważaniami i piękną muzyką Michała Lorenca.

Pierwsza płyta CD zawiera Tajemnice Radosne i Światła, druga Tajemnice Bolesne i Chwalebne. Modlitwę prowadzi Jan Paweł II.

W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego, który jasno pokazał nam, jak ważna w naszym życiu jest modlitwa różańcowa, zachęcamy was Bracia i Siostry, aby wcielić to wezwanie w naszą codzienność.

Ojciec Święty Jan Paweł II tak pisze o różańcu:

Ja sam również nie pomijałem okazji, by zachęcać do częstego odmawiania różańca. Od mych lat młodzieńczych modlitwa ta miała ważne miejsce w moim życiu duchowym. Przypomniała mi o tym z mocą moja niedawna podróż do Polski, a przede wszystkim odwiedziny Sanktuarium w Kalwarii. Różaniec towarzyszył mi w chwi­lach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. Dwadzieścia cztery lata temu, 29 października 1978 roku, zaledwie w dwa tygodnie po wyborze na Stolicę Piotrową, tak mówiłem, niejako otwierając swe serce: różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...]

Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.

Fragmenty z listu apostolskiego "Rosarium Virginis Mariae"

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra. Zwykle idąc do pracy nuciłem sobie dwie dziesiątki różańca. Z tym audiobookiem odmawiam całą część.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: Divine Mercy
Rok wydania: 2012
EAN: 2563913027017
ID: 223755

Zobacz również

Różaniec z Ojcem Świętym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...