TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozmowy o Biblii. Prawo i prorocy

Co to jednak naprawdę jest Biblia? Przeciętny Polak, któremu zadamy znienacka to pytanie, odpowie zapewne: Pismo święte albo Księga święta, dodając jeszcze może Księga święta chrześcijan i Żydów.

Określenia te wymagają wszakże uściślenia: Biblia, choć często wydawana w naszych czasach w jednym tomie, to przecież nie księga, lecz raczej księgozbiór, to cała "biblioteka", która narastała z wolna przez ponad tysiąc lat. "Biblia" znaczy w rzeczywistości tyle, co "księgi", gdyż jest pierwotnie liczbą mnogą od słowa greckiego biblion - księga.

Biblia to jedyne w swoim rodzaju zjawisko w dziejach naszej kultury, którego wpływ i rozmaite echa odnajdujemy na każdym kroku w naszej sztuce, literaturze, sposobie myślenia, a nawet w nawykach językowych. Wpływowi temu ulegają bezwiednie również ludzie pragnący jak najbardziej zdecydowanie odciąć się od wszelkiego dziedzictwa chrześcijańskiego czy w ogóle religijnego.

Nie ma na to żadnej rady: jeśli chcemy zrozumieć siebie i świat, w jakim żyjemy, to musimy sięgnąć do jego korzeni, nie tylko antycznych, lecz także i biblijnych.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Anna Świderkówna
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 392
Wymiar [mm]: 141x205
EAN: 978830115875001
ISBN: 9788301158750
ID: 132418

Zobacz również

Rozmowy o Biblii. Prawo i prorocy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...