TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozmowy z Bogiem. Tom I: Adwent i Boże Narodzenie

Ocena:
(12 opinii)

Jest to siedmiotomowa seria książek zawierających rozważania na każdy dzień roku liturgicznego, autorstwa hiszpańskiego księdza F. F. Carvajala. Tłumaczona na wiele języków, osiągała w każdym tłumaczeniu nawet kilkusettysięczne nakłady.

Głębokie, a jednocześnie praktyczne rozważania związane są z czytaniami liturgicznymi na każdy dzień. Wzbogacają je cytaty z pism Ojców Kościoła oraz świętych (także polskich), jak również fragmenty z najnowszych dokumentów Kościoła. "Rozmowy z Bogiem" mogą stanowić doskonałą pomoc zarówno w codziennej modlitwie ludzi świeckich, jak i w modlitwie oraz pracy duszpasterskiej księży.

Każdy z tomów zawiera indeksy tematyczne. Książka drukowana jest na papierze biblijnym o najwyższej jakości, w poręcznym formacie książkowym (11x15,5 cm) i oprawiona w trwałą, plastikową okładkę.

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Bardzo dobre rozważania do wykorzystania w życiu codziennym.

autor opinii: Irena J.

Medytacje na każdy dzień.

"Rozmowy z Bogiem." F.F. Carvalay'a są świetną lekturą pozwalającą przygotować się w pełni do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Rozważania zaczynają się od Pierwszej Niedzieli Adwentu, a kończą się na Niedzieli po Objawieniu Pańskim. Poprzez lekturę tej książki można lepiej zrozumieć Słowo Boże.

autor opinii: Ewa D.

Wpatrywać się w Błogosławioną, która uwierzyła

Francisco Fernández Carvajal to drugi hiszpański duchowny po Josemaría Escrivá de Balaguer (Droga Bruzda Kuźnia), dzięki którym zgłębiam swoją duchowość i zbliżam się do Pana Boga. Kilka lat temu przeżywałam okres Wielkiego Postu wraz Francisco F. Carvajalem (Rozmowy z Bogiem, tom II, Wielki Post Wielkanoc, wydawnictwo APOSTOLICUM). Wówczas mogłam lepiej przeżyć czas pokuty, obudzić swoje sumienie, dobrze przygotować się i rozumieć sens Męki Pańskiej, pragnienia Jezusa odkupienia win ludzi. W 2015 roku przygotowywałam się na przyjście Pana Jezusa korzystając z medytacji Carvajala na okres Adwentu i Bożego Narodzenia (Rozmowy z Bogiem, tom I). W tym tomie autor opisuje cud Miłosierdzia, tekst jest szczególnie przydatny w obecnym Roku Miłosierdzia. Uzmysławia jak wielkim skarbem jest nasza wiara i podkreśla obietnicę Pana (Mt 10,32). Zachęca, aby nieustannie wpatrywać się w Błogosławioną, która uwierzyła (Łk 1, 45), Jej ufność i prostotę, która ukazuje nam pewną drogę do Jezusa. Carvajal przestrzega przed letniością na drodze przygotowania na przyjście Mesjasza, która rodzi się z długotrwałego niedbalstwa w życiu wewnętrznym i niewierności. Zwraca uwagę na radość z Adwentu, czystość serca, na czuwanie przed przyjściem Pana i praktykę częstej Komunii Świętej. W końcu radość Bożego Narodzenia, obcowanie ze Świętą Rodziną i wezwanie „Nie lękajcie się”. Rozważa też Objawienie Pańskie i uprzedza: „Musimy być czujni, ponieważ Pan objawia się nam również w zwyczajnych, codziennych rzeczach”. Omawianą książkę traktuję jako uzupełnienie codziennej radości uczestniczenia w mszach świętych roratnich i bożonarodzeniowych.

autor opinii: Rozalia

Wspaniała książka. Kupiłam dalsze części.

autor opinii: Krysia

Polecam

Wspaniały przewodnik w przygotowaniu duchowym do świąt Bożego Narodzenia (i w Okresie Narodzenia Pańskiego).
Czytamy całą rodziną. Zastanawiamy się nad zakupem kolejnych części. Jeśli pracować nad swoim rozwojem duchowym, to dlaczego nie przez cały rok :)

autor opinii: Marzena Opiatowska

Wspaniała pomoc do rozmowy z Bogiem. Pozwala wejść w bliską relację z naszy Ojcem Niebieskim. Polecam wszystkim którzy chcą w samotności rozmawiać z Panem Bogiem. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

autor opinii: E. Ch.

Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Rozważania są mądre, pobudzają do refleksji. Opisane są w prostych słowach, bez zbędnego wysiłku można zrozumieć ich przesłanie. W trakcie tych "rozmów" Bóg jest obok nas, jest z nami. Moje życie staje się radosne, pomimo moich utrapień jakich ostatnio doznaję. Polecam z serca, wszystkim, kto chce być bliżej Pana Boga.

autor opinii: E. Ch.

Bardzo dobra książka !!!

Książka jest bardzo dobrze napisana, nie jest to żadne filozofowanie tylko ewangelia w praktyce, przez co czyta się ją z łatwością i z wielkim skupieniem. Głębokie sensowne refleksje przybliżają nam Boga.Naprawdę warto ją mieć w swojej biblioteczce.

autor opinii: Malwina D.

Książkę kupiłam na prezent, ale zaglądając przelotnie do środka byłam mile zaskoczona jakością papieru oraz formą - medytacje są podzielone na dni - tak, by każdego dnia adwentu móc poświęcić kilkanaście minut na rozmyślanie. Doskonały sposób na zwolnienie tempa dla zabieganych. Pozycja w wersji kieszonkowej, ale pięknie wydana. Polecam!

autor opinii: Agata Stefańska

Szybka przesyłka, bardzo sprawnie!?

Rozmowy z Bogiem. Tom I

Rozmowy z Bogiem - książka - prowadzi do zglębiania Słowa Bożego. Pozwala mi odnaleźć kolejne wartości i ulatwia - zmniejsza dystans jaki większość nas ma do Słowa.
Polecam, do tej ksiązki wraca się nie przez kilka dni ale pewnie do końca życia. Już wielu moich przyjaciół zaczyna się znią :oswajać"

autor opinii: Jolanta Kłosowska

Super!!!

Świetne rozważania, bardzo polecam. Naprawdę warto je przeczytać i rozważyć.

autor opinii: Iwona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: Francisco F. Carvajal
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 416
EAN: 9878370316068
ISBN: 987-83-7031-606-8
ID: 444904

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rozmowy z Bogiem. Tom I: Adwent i Boże Narodzenie Rozmowy z Bogiem. Tom I: Adwent i Boże Narodzenie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...