TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ryga i Tallin. Nadbałtyckie stolice

Wielu naszych rodaków zwiedziło Paryż, Londyn, Rzym. Tam być wypada. Któż jednak był w Rydze lub Tallinie? Kto wie, że oba te miasta za Zygmunta Augusta formalnie weszły w skład naszego państwa, a Ryga faktycznie do niego należała przez lat kilkadziesiąt? Rasowi turyści winni wiedzieć, że stolicę Łotwy i stolicę Estonii umieszczono na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. W odbudowie ryskiej i tallińskiej Starówki pomagało wielu polskich specjalistów.

Tallin posiada śliczne, nastrojowe Stare Miasto. Odizolowane od zgiełku współczesnego centrum, zauroczy każdego, kto przekroczy jego średniowieczne mury i wejdzie w poplątane uliczki. Tallin jest piękny podczas "białych nocy" i w zimowej szacie. Posiada to trudne do zidentyfikowania "coś", co pośród stolic europejskich ma jeszcze tylko Paryż. Ryga z kolei, chociaż także posiada zabytki średniowiecznej zabudowy, słynie jako stolica europejskiej secesji. Fachowcy naliczyli ok. 130 zachowanych domów. Są różnorodne i intrygujące. To warto zobaczyć, podobnie jak wspaniały ryski skansen oraz Muzeum Motoryzacji z autentycznymi limuzynami Stalina i Breżniewa.

Nasz przewodnik doradzi, jak się po miastach poruszać, czego szukać wśród starych uliczek, gdzie i co zjeść oraz gdzie się zatrzymać. Przede wszystkim jednak przybliży niezwykłe dzieje nadbałtyckich stolic.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bezdroża
Autor: Tadeusz Piątkowski
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 158
Wymiar [mm]: 120x170
EAN: 9788389676580
ISBN: 83-89676-58-3
ID: 52388

Zobacz również

Ryga i Tallin. Nadbałtyckie stolice
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...