TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rytmy i kroki Afryki

Fenomen tańca afrykańskiego budzi nieodmienny zachwyt i podziw. Taneczne zachowania ciemnoskórych tancerzy zdają się potwierdzać zdanie wypowiadane wśród antropologów tańca dowodzących, że taniec jest prasztuką i sztuką nad sztukami.

Niewątpliwie możemy nazwać taniec prasztuką, bowiem ekspresja ruchowa poprzedza umowę i wydaje się, że zanim człowiek nauczył się mówić o swoich emocjach i wyrażać swoje własne myśli słowami ujętymi w zdania, musiał wcześniej manifestować te stany rozmaitymi gestami i ruchami, których wyrazowość poddawana była nieustannej weryfikacji co do stopnia zgodności między treścią a formą.

Sztuka nad sztukami, niczym szir ha szirim, wyznacza tańcowi najwyższy status w hierarchii twórczych działań człowieka, pogląd o tyle uzasadniony, że czyni z istoty ludzkiej rem sacrum, postrzegając jej kondycję jako byt niepodzielny, wyjątkowy i cenny. Bowiem materią tańca, jego wyrazowością i najgłębszym sensem jest osoba, człowiek na sposób istnienia mężczyzny i kobiety.

Pierwsza na polskim rynku księgarskim książka z dziedziny antropologii i estetyki tańca afrykańskiego. Współautorami monografii są wybitni afrykaniści badający taniec podczas badań terenowych w Afryce. Książka bogato ilustrowana. Wydanie obcojęzyczne: polski, angielski.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788375059038
ISBN: 9788375059038
ID: 223772

Zobacz również

Rytmy i kroki Afryki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...