TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rzecz o dziele Piotra Skargi SJ. Słowo o historii, języku i kulturze

W związku z obchodami Roku Piotra Skargi jednym z najczęściej stawianych pytań - zarówno w dyskusjach stricte naukowych, jak i w publicystyce - było pytanie dotyczące tego, czy współczesny człowiek, żyjący hic et nunc, może odnaleźć w działalności i w przesłaniu królewskiego kaznodziei jakieś aktualne dla siebie idee i wskazówki?

Czy rzeczywiście myśl wielkiego jezuity z czasów kontrreformacji jeszcze dziś w początku XXI wieku może być inspirująca - pomimo odmiennej sytuacji społeczno-politycznej, kulturowej, mentalnej?

Czy też, jak chcą niektórzy, owszem, Piotr Skarga przez wieki był istotnym fragmentem polskiego dziedzictwa kulturowego, do którego odwoływały się kolejne pokolenia Polaków, ale dziś jest już anachroniczny i pozbawiony waloru inspirującego?

Niniejsza publikacja podejmująca temat życia i działalności Piotra Skargi wpisuje się w tę dyskusję - akcentując żywotność i aktualność idei Skargowskich także i w czasach współczesnych.

Autorzy i redaktorzy monografii postawili sobie za zadanie z jednej strony przypomnienie dokonań Piotra Skargi, zaś z drugiej pokazanie rozmaitych oblicz i różnorodnych mechanizmów Skargowskich inspiracji kulturowych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Krzysztof Biel, Monika Stankiewicz-Kopeć
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 198
EAN: 9788377679210
ISBN: 978-83-7767-921-0
ID: 278528

Zobacz również

Rzecz o dziele Piotra Skargi SJ. Słowo o historii, języku i kulturze
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...