TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sarmacja. Obalanie mitów

Czasy sarmackie – czy tylko Złota Wolność i anarchia, które rozsadziły Rzeczpospolitą od środka? Czy tylko kołtuneria mimo podgolonych łbów? Czy na pewno wzrastająca nietolerancja katolickiej Sarmacji oraz krwawa kolonia, czyli Kresy, na których Rusini eksploatowani byli niczym Murzyni? I czy na pewno „sarmatyzm”?

Bo… czym właściwie była Sarmacja? Cóż to za zjawisko, wokół którego nagromadziło się tak wiele mitów i przekłamań, iż wielu z nas sądzi, że o Sarmacji wypada mówić wyłącznie negatywnie – na wszelki wypadek nie weryfikując faktów? Albo znowuż – wyłącznie pozytywnie, bez półcienia?

Jacek Kowalski – historyk sztuki, wykładowca akademicki, poeta i pieśniarz, w brawurowo opowiedzianych gawędach odczarowuje legendę Sarmacji, odrapując historyczną prawdę z zabobonów (także naukowych), które się do niej przylepiły.

Erudycja autora, ciepły humor i prowokacyjne tezy, które stawia oprowadzając nas po zapomnianych, a barwnych zakamarkach ojczystych dziejów dają gwarancję, że książka będzie dla Czytelnika nie tylko kopalnią wiedzy, ale i intelektualną ucztą, po której o naszych przodkach będziemy myśleć inaczej. Z dumą – a przecież nie wyłącznie. Ale zawsze z sentymentem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Jacek Kowalski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 354
Wymiar [mm]: 160x235
EAN: 9788394613174
ISBN: 978-83-935847-7-2
ID: 363049

Zobacz również

Sarmacja. Obalanie mitów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...