TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sekty i nowe ruchy religijne

Książka podejmuje refleksję nad zjawiskiem funkcjonowania społecznego nowych ruchów religijnych. Jest to praca o charakterze interdyscyplinarnym, owoc wieloletnich studiów autora nad prezentowanym zagadnieniem (zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym). Autor ze szczególnym skupieniem pochyla się nad patologią religii i religijności, z jaką spotykamy się w licznych kontrowersyjnych grupach kultowych.

W swej strukturze, formie i treści książka świadczy o ugruntowanej wiedzy filozoficzno-teologicznej, psychologicznej i pedagogicznej autora. W sposób przystępny i niezwykle wprawny autor przeprowadza czytelnika przez meandry omawianego zagadnienia, ukazując filozoficzne i społeczne konteksty powstawania i funkcjonowania licznych sekt. Ujawnia również wewnętrzne struktury i mechanizmy psychologicznego wpływu sekt na ich członków.

Wiedza i doświadczenie pracy z osobami uwikłanymi w grupy kultowe, okultyzm i New Age, jakim legitymuje się autor, sprawiają, że książka nabiera wyjątkowej wartości i może być z powodzeniem wykorzystana przez czytelnika indywidualnego, jak i przez pedagogów, psychologów i wychowawców w ramach ich pracy wychowawczo-edukacyjnej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Mariusz Gajewski SJ
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 238
EAN: 9788375800784
ISBN: 9788375800784
ID: 131252

Zobacz również

Sekty i nowe ruchy religijne
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...