TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Smaki miłości

Ocena:
(6 opinii)

"Smaki miłości" ks. Mieczysława Kinaszczuka to zbiór krótkich esejów opisujących codzienne wydarzenia, w których autor uczestniczył lub których stał się obserwatorem. Ukazano w nich rozmaite zachowania i postawy zarówno osób anonimowych, przypadkowo poznanych księży i pielgrzymów, jak też postaci znanych, a niekiedy nawet filmowych bohaterów. Te małe formy, ilustrowane cytatami z Pisma Świętego, łączy jeden wątek - chrześcijańska miłość bliźniego, a narracjom towarzyszy refleksja, że cnocie tej poświęcone jest jedno z przykazań stanowiących fundament życia chrześcijańskiego.

Istotą miłości winno być służenie pomocą drugiemu człowiekowi, bo tylko wtedy nadaje ona sens naszemu życiu i w pełni identyfikuje ucznia Chrystusa. Nie ma innej możliwości zbliżenia się do Serca Nauczyciela z Nazaretu, jak tylko poprzez stosowanie owej zasady w praktyce życia codziennego. Jednym z przykładów wypełniania tego Bożego nakazu jest, wspomniana przez autora, działalność Parafialnych Zespołów Caritas.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

dziękuję

i autorowi i recenzentom...warto było kupić

autor opinii: Marcin

smakuje

otrzymałam tą książkę na walentynki,zaciekawiła mnie czytam nie jednym tchem,ale po nią sięgam z radością,to dobry prezent,sama kupiłam też dla mojej siostry.

autor opinii: Marzena Waszak

świetna

czytałam z zainteresowaniem,dobra,prosta,z życia wzięta,cieszę się ,że takie książki dla nas zwyczajnych ludzi są,dziwię się krytyce ...ale każdy ma swój gust.

autor opinii: polonistka

super

kupiłem kilka egzemplarzy dla moich studentów polonistyki,niech się uczą prostoty i miłości

autor opinii: Belfer

negatywna

Niestety zaluje zakupu! Denne wodolejstwo i tyle.

autor opinii: Elzbieta Olcha

Brak rozwoju...

Niestety czytajac kolejne wypociny ks."Grafomana"musze stwierdzic,ze powinien przygode z kiteratura zakonczyc po pierwszej publikacji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Mieczysław Kinaszczuk
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 156
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788375802085
ISBN: 9788375802085
ID: 188139

Zobacz również

Smaki miłości
15.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...