TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sól ziemi. Chrześcijaństwo i Kościół Katolicki na przełomie tysiącleci. Z kardynałem Josephem Ratzingerem, Benedyktem XVI, rozmawia Peter Seewald

Sól ziemi - wywiad-rzeka przeprowadzony przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda - to najpopularniejsza książka kardynała Josepha Ratzingera, obecnego papieża Benedykta XVI. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie - w tym również w Polsce - zanim jeszcze jej autor został papieżem.

Kardynał Ratzinger barwnie i szczerze opowiada w niej o własnym życiu i swoich poglądach na chrześcijaństwo i Kościół. Nie uchyla się od odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, należace do tzw. kanonu krytyki Kościoła; tłumaczy jego stanowisko w sprawach takich jak celibat, hierarchiczna struktura władzy, małżeństwa nieskaramentalne, antykoncepcja, aborcja, święcenia kapłańskie kobiet. Wreszcie - zastanawia się nad stanem ducha współczesnego człowieka oraz nad przyszłością Kościoła katolickiego i jego relacjami z innymi religiami i innymi wyznaniami chrześcijańskimi.

Rozwinięcie niektórych wątków poruszonych w "Soli ziemi" Czytelnicy znajdą w innej książce rozmów z kardynałem Ratzingerem przeprowadzonych przez Petera Seewalda, noszącej tytuł "Bóg i świat". Książka ta ukazała się nakładam Wydawnictwa Znak.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: kard. Joseph Ratzinger, Peter Seewald
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 144×205
EAN: 9788324005857
ISBN: 83-240-0585-4
ID: 21500

Zobacz również

Sól ziemi. Chrześcijaństwo i Kościół Katolicki na przełomie tysiącleci. Z kardynałem Josephem Ratzingerem, Benedyktem XVI, rozmawia Peter Seewald
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...