TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spotkać Jezusa i zmienić wszystko

Współczesny świat szczyci się zdobyczami i chlubi się postępowością. Każdy człowiek znajduje się w szponach tego rytmu. Biegnie szybko i jest pochłonięty manią szybkości. W gorączkowym biegu zostawił za sobą jednak wiele ważnych spraw: duszę, Boga, modlitwę, zachwyt, najwyższe ideały, wartości. W tym biegu zapomniał o sobie, zgubił swoją tożsamość. Zatracił sens tego wielkiego biegu, nie wie dokąd biegnie i dlaczego.

Błędne będzie jednak pokazywanie człowiekowi Boga teologów i filozofów albo pysznych kaznodziei. Nie pokażą Go też purpuraci odcięci od problemów codzienności, jeżdżący luksusowymi samochodami nie znający ceny mleka, chleba i masła, będący więźniami utartych schematów myślowych i ideologii, uzależnieni od swoich rytuałów, nazbyt przywiązani do swojej pobożności. "Mieszkańcy pałaców nie bywają na drogach, nie znają ich zapachu i dlatego ich słowa są bezwonne".

Człowiek potrzebuje Boga takiego, jakim pokazał się Marii Magdalenie, Nikodemowi i swoim uczniom - rybakom. On znajdował na drogach ludzi pospolitych, nie tych wybranych, lecz ludzi żywych, nie papierowych oficjeli, lecz ludzi, którzy opowiadali Mu życie. Opowiadali Mu o nim oczyma, krzykiem, płaczem. I... o takich i dla tych jest ta książka...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Alessandro Pronzato
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 204
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375800982
ISBN: 978-83-7580-098-2
ID: 158052

Zobacz również

Spotkać Jezusa i zmienić wszystko
36.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...