TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne

Prezentowana monografia wychodzi naprzeciw potrzebie dogłębnej analizy problemu, czy farmaceuta może produkować i/lub dystrybuować farmaceutyki uderzające w podstawowy etos medycyny, jakim jest leczenie, a przynajmniej nieszkodzenie pacjentowi.

Farmaceuta nie jest jakimś „elementem neutralnym” relacji z pacjentem. Jest osobą, która kieruje się pewnymi zasadami etycznymi, także ma swoje sumienie oraz rozeznanie dobra i zła, i która nie może być wciągana na siłę w niemoralną transakcję z pogwałceniem jej podstawowych praw.

Dzięki niniejszej książce refleksja bioetyczna w Polsce ubogaciła się o niezwykle cenne studium, które może stanowić podstawę dla wielu szczegółowych rozwiązań dylematów sumienia aptekarzy i farmaceutów.

Małgorzata Prusak, dr teologii, mgr farmacji, ur. 1968 r., kierownik apteki, wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym, związana z Katedrą Teologii Moralnej i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodnicząca gdańskiego koła Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Małgorzata Prusak
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 445
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374227049
ISBN: 9788374227049
ID: 334569

Zobacz również

Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...