TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Starość czasem nadziei

Ocena:
(1 opinii)

Miejscami gorzka i krytyczna książka jest przesłaniem nadziei. Alessandro Pronzato przedstawia nam w zupełnie innym świetle okres naszego życia, który nauczyliśmy się postrzegać jedynie przez pryzmat zbliżającej się śmierci. "To nie starość jest zła, ale to, że trwa tak krótko!" – mówi jeden z bohaterów książki.

Autor, dzięki swej pracy w jednym z domów opieki społecznej, potrafi dostrzec i wskazać ludziom starszym pozytywne strony trzeciego wieku. Młodszym natomiast zwraca uwagę na to, jak wiele mogą się nauczyć od swoich rodziców i dziadków.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka o życiu pięknym od początku do końca

Moim zdaniem jest to pozycja która ułatwia życie w rodzinach i społecznościach, w których są osoby starsze. Często przez zwykłą nieświadomość piękna każdego etapu życia (a starość jest tu szczególnie narażona na ocenę nieudanej, czy tylko utrapienia, ciężaru), przez samą nieświadomość: czy to osób starszych, czy osób będących obok, pozbawiamy siebie i innych odkrywania tego piękna. Pozbywamy się odkrywania sensu i korzyści dla własnego wzrastania, będąc człowiekiem w podeszłym wieku lub żyjąc wśród takich osób. A przecież wszyscy pragniemy odkrywać piękno: i dzieci i młodzież i dorośli i starsi, więc czytajmy i odkrywajmy w życiu nadzieję zawartą w etapie czasu starości. Starość Panu Bogu się udała. Nie zamieniajmy jej w nie-udaną. To naprawdę jest możliwe. Szkoda, że tak mało jest książek na ten temat. No i tak dobrych autorów jakim jest ks. A.Pronzato

autor opinii: Mariola Sielanko

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Alessandro Pronzato
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389289872
ISBN: 83-89289-87-3
ID: 27706

Zobacz również

Starość czasem nadziei
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...