TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy

Ocena:
(6 opinii)

Nikt nigdy nie widział twarzy Charbela po jego wstąpieniu do klasztoru, z wyjątkiem - oczywiście - jego współbraci. Za życia nikt go nigdy nie portretował ani nie fotografował. Zawsze opuszczony na oczy kaptur i całkowite wycofanie się ze świata zasłaniały jego tajemniczą twarz.

Dnia 8 maja 1950 roku, to znaczy pół wieku po jego śmierci, akurat był to dzień jego urodzin (8 maja 1823 roku), czterej misjonarze maronici, którzy przybyli z Kraim do Annaya, zrobili sobie grupowe zdjęcie razem ze stróżem grobu. Podczas wywoływania zdjęcia fotograf zauważył w centrum fotografii i szóstą tajemniczą osobę: mnicha z białą brodą, widocznego do połowy klatki piersiowej, z kapturem na głowie i opuszczonymi oczami.

Eksperci wykluczyli fotomontaż. Starsi mnisi rozpoznali w nim ojca Charbela, wyglądającego dokładnie tak, jak w ostatnich dniach życia.

Od tego czasu wszystkie portrety świętego są kopiami tej cudownej, pośmiertnej fotografii, włącznie z oficjalnym wizerunkiem przedstawionym światu na Placu Św. Piotra w Rzymie z okazji jego kanonizacji, w dniu 9 października 1977 roku.

Książka ta, to opis cudów i nadprzyrodzonych wydarzeń w życiu jednego z największych cudotwórców spośród świętych Kościoła: maronickiego mnicha i pustelnika, Charbela Makhluofa, żyjącego w XIX wieku na terenie Libanu.

Przez czterdzieści dni po jego śmierci jego ciało emanowało olśniewającym światłem, wydzielało litry cudownej substancji, która kilka razy zniszczyła trumnę i kamień nagrobny. Ciało świętego pozostało elastyczne i nie ulegało rozkładowi aż do beatyfikacji!

Św. Charbel został kanonizowany przez papieża Pawła VI w 1977 roku. Cuda nadal trwaja, do klasztoru w Annaya co roku pielgrzymują dziesiątki tysięcy osób z całego świata. Wiele z nich doznaje uzdrowienia z różnych chorób ciała i ducha...

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo pragnełam przeczytać tę książkę aby choć troszkę zapoznac się z sylwetką Świętego Charbela o którym nigdy nie słyszałam. Po raz pierwszy dowiedziałam się o Nim na Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie ale nie wiedziałam po niej o co z tym Świętym "chodzi". Długo zbierałam się do przeczytania tej książki... z braku czasu i dlatego tak partiami do niej wracałam ale każdej kolenej partii juz nie mogłam się doczekać :) Bardzo ciekawie napisana książka:) Serdecznie polecam:)!

Jestem pałna uznania dla całej redakcji Tolle :)
Bardzo ucieszyła mnie karteczka :) Malutka, zółta, samoprzylepna doklejona do jednej z okładki książki którą zamawiałam w ww księgarni :)
na niej odręczny napis " Miłej lektury!".
Kochani, bardzo cieplutko na sercu mi się zrobiło od tego:)
Dziękuję!
Naprawdę zmieniacie świat na lepszy:)
Iwona

autor opinii: Iwona Kupisz

Wow

Niesamowite!!!! Cudowna ksiazka!!!!

autor opinii: Karolina

warto przeczytać

Bardzo polecam, życiorys Świetęgo, świadectwa. Bardzo budująca ksiązka.

autor opinii: Elżbieta Michalak

olśnienie

Do nie dawna nie wiedziałam o istnieniu tego świętego, dziś noszę Jego medalik i modlę się niemalże nieustannie do Niego o różne sprawy - ważniejsze i mniej ważne, nawet takie codzienne - i On zawsze mi pomaga!
Warto poznać bliżej tę postać, która tak skromna, potrafi tak cudownie pomagać.

autor opinii: Hanna B.

Ciekawa

Książka ciekawa, czyta się b. szybko i z wypiekami na twarzy. Myślałam, że po lekturze książek o św ojcu Pio nic mnie nie zaskoczy, a jednak :-)

autor opinii: Dorota Czermańska

Opinia dotycząca książki Św. Charbel. Mnich cudotwórca"

Postać Św. Charbela, maronity żyjącego w Libanie w XIX w., staje się coraz popularniejsza w naszym kraju, stąd rosnące zainteresowanie katolickich czytelników publikacjami, które prezentują jego osobę. Omawiana książka stanowi nieocenioną pomoc w przybliżeniu postaci maronickiego mnicha. Publikacja nie jest biografią świętego. Z jej treści możemy się za to dowiedzieć, jak św. Charbel spełnia swoje posłannictwo we współczesnym świecie, podobnie jak to czynił za swojego życia. Ilustrują to świadectwa licznych cudów, które dokonały się za jego wstawiennictwem. Książka jest zdecydowanie godna polecenia, jej przesłanie przynosi nam nadzieję, że libański Święty może stać się także naszym orędownikiem u Boga.

autor opinii: Łukasz Wiśniewski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Patrizia Cattaneo
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788378642329
ISBN: 9788378642329
ID: 257195

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy
14.90 zł
13.11 zł
Oszczędzasz 1.79 zł (12%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...