TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy

Nikt nigdy nie widział twarzy Charbela po jego wstąpieniu do klasztoru, z wyjątkiem - oczywiście - jego współbraci. Za życia nikt go nigdy nie portretował ani nie fotografował. Zawsze opuszczony na oczy kaptur i całkowite wycofanie się ze świata zasłaniały jego tajemniczą twarz.

Dnia 8 maja 1950 roku, to znaczy pół wieku po jego śmierci, akurat był to dzień jego urodzin (8 maja 1823 roku), czterej misjonarze maronici, którzy przybyli z Kraim do Annaya, zrobili sobie grupowe zdjęcie razem ze stróżem grobu. Podczas wywoływania zdjęcia fotograf zauważył w centrum fotografii i szóstą tajemniczą osobę: mnicha z białą brodą, widocznego do połowy klatki piersiowej, z kapturem na głowie i opuszczonymi oczami.

Eksperci wykluczyli fotomontaż. Starsi mnisi rozpoznali w nim ojca Charbela, wyglądającego dokładnie tak, jak w ostatnich dniach życia.

Od tego czasu wszystkie portrety świętego są kopiami tej cudownej, pośmiertnej fotografii, włącznie z oficjalnym wizerunkiem przedstawionym światu na Placu Św. Piotra w Rzymie z okazji jego kanonizacji, w dniu 9 października 1977 roku.

Książka ta, to opis cudów i nadprzyrodzonych wydarzeń w życiu jednego z największych cudotwórców spośród świętych Kościoła: maronickiego mnicha i pustelnika, Charbela Makhluofa, żyjącego w XIX wieku na terenie Libanu.

Przez czterdzieści dni po jego śmierci jego ciało emanowało olśniewającym światłem, wydzielało litry cudownej substancji, która kilka razy zniszczyła trumnę i kamień nagrobny. Ciało świętego pozostało elastyczne i nie ulegało rozkładowi aż do beatyfikacji!

Św. Charbel został kanonizowany przez papieża Pawła VI w 1977 roku. Cuda nadal trwaja, do klasztoru w Annaya co roku pielgrzymują dziesiątki tysięcy osób z całego świata. Wiele z nich doznaje uzdrowienia z różnych chorób ciała i ducha...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Patrizia Cattaneo
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788378642329
ISBN: 9788378642329
ID: 257195

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy Św. Charbel. Mnich cudotwórca. Życie, cuda, orędzia, modlitwy
23.28 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...