TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święci się nie skarżą

Ocena:
(4 opinii)

Gdy papież Jan Paweł II nazwał Josemarię Escrivę podczas jego kanonizacji "świętym codzienności", miał na myśli różne rzeczy naraz. Był to święty, który każdemu chciał uzmysłowić, że zwyczajność jest normalną drogą do Boga. Codzienność to konkretne miejsce, gdzie każdy jest osadzony, ze swymi codziennymi zajęciami i zadaniami. Gdy szuka on w tym woli Bożej i ją wypełnia, przybliża się do Boga. W zasadzie dotyczy to więc każdego wierzącego.

Josemaria Escriva głosił pełnowartościową duchowość świeckich. Sam był on "zwyczajny" jako człowiek. To wynika z walki, jaką musiał podejmować ze swymi niedoskonałościami, ale także z jego prostolinijności, naturalności, radości życia i miłości do ludzi.

Dr Gerard J.M. van den Aardweg (1936), psycholog, psychoterapeuta. Autor publikacji z pogranicza psychologii i religii. Pisał m.in. o osobowości Lutra i Joanny d`Arc, psychologii ateizmu, rodzinie oraz fenomenie Fatimy.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

super książka :)

przydatna dla każdej osoby która chce pełniej przeżyć swe życie! Zrozumiałam że nawet z tej szarej codzienności możemy ofiarować Bogu dar! że każdą czynnością możemy Go chwalić- to jest niesamowite! :)

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

niesamowita

W mojej opinii niesamowita książka. Jestem w trakcie czytania, ale już mogę powiedzieć, że, przynajmniej w moim odczuciu, czyta się ją jednym tchem, jak świetną powieść. Życie Josemarii, ukazane w przystępny sposób, krok po kroku,konkretnie, jasno, spójnie, tak, jak chciałam je poznać. Świetne ukazanie jego rodziny i wpływu, jaki miał przykład rodziców na kształtowanie się osobowości Escrivy. Wytłumaczenie "wizji założycielskiej" Opus Dei, silny akcent na fakt pochodzenia tego dzieła od Boga, pokazanie roli tej organizacji w Kościele i jej celu. A w to wszystko umiejętnie wplecione refleksje autora na temat współczenej psychologii i psychiatrii oraz metod jej pracy. Także osobiste dygresje autora, na temat kondycji naszej cywilizacji, a także Kościoła, szczególnie w Zachodniej Europie i kraju pochodzenia autora- czynią z tej książki bardzo ciekawy przyczynek do własnej refleksjii. Ubogacają całość, skłaniają do przemyśleń, czynią książkę bardziej osobistą, przez co nie jest ona jedynie suchą "analizą przypadku" z pozycji znanego psychologa, ani też zwyczajnym, beznamiętnym zbiorem historycznych informacji o założycielu Opus Dei.

autor opinii: Magdalena Dobranowska

Warta przeczytania

Książka warta przeczytania jeżeli ktoś pragnie sobie usystematyzować wiedzę nt. św. JE.
Publikacja to biografia świętego ukazująca jego drogę życiową oraz poszczególne etapy powstawania Dzieła

autor opinii: z.kubalańca

Warto przeczytać

Teza autora to, źe psychiatria i w pewnej mierze psychologia zostatała opracowana na podstawie patologii.
Człowiek na skutek grzechu jest chory. Święci zmagali się z grzechem. Przez łaskę zostali zaleczeni. Dlatego ich doświadczenie jest pomocny by prostować słabego człowieka.
sam

autor opinii: Dąbrowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Gerard J.M. van den Aardweg
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 364
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375952971
ISBN: 9788375952971
ID: 179607

Zobacz również

Święci się nie skarżą
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...