TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nasz Wielki Patron. Święta Jadwiga Królowa. Historia życia, dokonania, kult, modlitwy

Bogata w treść, różnorodna, a przy tym wydana w formule albumowej i prezentowej książka dla czcicieli św. Jadwigi Królowej, zwłaszcza tych, którzy ze względu na imię, stan, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania czy problem, z którym się zmagają, podlegają jej szczególnej trosce. Warto, by ją lepiej poznali i do niej zwracali się z modlitwą. Album polecamy zwłaszcza wiernym w parafiach pod wezwaniem tej świętej oraz szkołom noszącym jej imię. Warto, by ze św. Jadwigi Królowej czerpali wzór politycy i dyplomaci.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej poznajemy dzieje Jadwigi, a także wielkie wybory, przed jakimi została postawiona w swym życiu, oraz dokonania w różnych dziedzinach. Ukazana została zarówno jako niezwykle mądra i taktowna kobieta, jak i wielbiony za życia, podziwiany i szanowany władca, świetny polityk oraz dyplomata. Druga część publikacji zawiera zbiór modlitw do św. Królowej Jadwigi.

Święta Jadwiga Królowa jest między innymi patronką: polityków i osób zajmujących się sprawami publicznymi, studentów, matek w połogu, ruchów religijnych i liturgicznej posługi dziewcząt.

Ponadto jest patronką: Polski, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święta Królowa Jadwiga jest także patronką 88 parafii w Polsce oraz około 200 placówek oświatowych i prężnie działającej od kilku lat Rodziny Szkół św. Jadwigi Królowej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rafael
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 64
Wymiar [mm]: 210x295
EAN: 9788375692396
ISBN: 978-83-7569-239-6
ID: 200454

Zobacz również

Nasz Wielki Patron. Święta Jadwiga Królowa. Historia życia, dokonania, kult, modlitwy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...