TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święta Maria Magdalena. Kolekcja: Ludzie Boga

ŚW.MARIA MAGDALENA
Miłość Boga? Nadzieją dla grzeszników

W Nowym Testamencie Maria Magdalena jest wspominana dwanaście razy przez wszystkich czterech ewangelistów. Według Encyklopedii Katolickiej uważa się, że była wdową lub niezamężną i prawdopodobnie bogatą kobietą. Pochodziła z Magdali, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, zaliczała się do kręgu Jego pierwszych uczniów. W czasie ukrzyżowania, o czym piszą wszyscy ewangeliści, stała pod krzyżem, była świadkiem śmierci Chrystusa, zdjęcia z krzyża i pogrzebu.
Maria Magdalena podobnie jak w wielu innych filmach, których jednak nie była postacią pierwszoplanową, również w tym dołączonym do książki przedstawiona jest jako kobieta cudzołożna.
Jednak sytuacja w jakiej się znalazła wyniknęła z tragicznego zbiegu okoliczności.
W postać Jezusa wcielił się amerykański aktor Danny Quinn, syn Anthony Quinna (Grek Zorba). W dołączonym do książeczki filmie znalazło się wiele wątków fikcyjnych uzupełniających to co znamy z opowieści Ewangelistów. Maria Magdalena jest częścią telewizyjnego cyklu Rafaele
Mertesa Przyjaciele Jezusa. Dla tego cyklu Mertes zrealizował, prócz Marii Magdaleny filmy: Józef z Nazaretu (1999), Judasz z Kariotu (2000) i Św. Tomasz (2001)

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: DVD
Producent/dystrybutor: E-Lite
Autor: Giorgio Capitani
Rok wydania: 2000
Czas trwania [h:m:s]: 1:34:00
EAN: 9788366126015
ID: 346450

Zobacz również

Święta Maria Magdalena. Kolekcja: Ludzie Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...