TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święty Filip Neri

Ocena:
(2 opinii)

Wierszowana opowieść o jednym z najsympatyczniejszych świętych, Filipie Neri. Jako chłopiec Filip lubił śpiewać i zawsze miał pomysł na dobrą zabawę. Mówiono o nim „Filipek Złote Serce”.

A kiedy dorósł, był przez pewien czas kupcem, potem nauczycielem dwóch małych urwisów, z którymi nikt wcześniej nie potrafił sobie poradzić.

Opiekował się pielgrzymami i chorymi, w końcu został księdzem. Często żartował, lubił bajki i koty, a przede wszystkim kochał ludzi.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna pozycja

Zakupiłam tę książkę dla syna pod wpływem pozytywnej opinii, którą wcześniej przeczytałam i nie zawiodłam się.
Książka jest super, a podane informacje w formie rymowanej szybko można przyswoić.

autor opinii: Małgorzata Cibor

Święty Filip Neri

Przed nami kolejna książka z serii "Święci uśmiechnięci". Tym razem bohaterem opowieści jest święty Filip Neri. Jak dowiadujemy się z życiorysu świętego Filipa, jako dziecko lubił śpiewać i był duszą towarzystwa. Był też zdolny, pracowity, lubił się uczyć i pomagać innym. A przy tym wszystkim kochał muzykę, cenił prostotę i zawsze miał duże poczucie humoru. Nie dziwi więc, że trafił do grona uśmiechniętych. Życzliwy wobec innych zjednywał sobie ludzką sympatię, czy to pracując jako kupiec, czy jako opiekun pielgrzymów. Dużo się działo w życiu Filipa i dużo zrobił dla Kościoła, w którym jest nadal bardzo ważną postacią. Dowiemy się z tej książki kim są filipini, co to są oratoria i jak powstały, jakie metody duszpasterskie stosował ojciec Filip i kto miał do nich zastrzeżenia. Kto chce poznać więcej szczegółów z życia tej ciekawej i inspirującej postaci, niech sięgnie po tę radosną książkę, a potem sprawdzi swoją wiedzę rozwiązując umieszczoną na końcu krzyżówkę. Z pewnością każdy z tej lektury dużo się dowie. A może zapragnie być taki, jak Filip?

Historia o świętym opowiedziana jest wierszem. Znajdziemy w niej włoskie słowa
i przyciągające uwagę barwne ilustracje obrazujące opisane wydarzenia.
Kiedy wydawało mi się, że może jakiś fragment wymaga wyjaśnienia, mój pięciolatek poganiał mnie wołając: "Czytaj dalej!". Nawet jeśli pojawia się jakieś obce słowo, autorka od razu je wyjaśnia. Książka będzie wspaniałym upominkiem dla wszystkich dzieci, szczególnie tych, których patronem jest święty Filip, a także dla katechetów, wychowawców i miłośników muzyki. A przyjemność z czytania będą mieli wszyscy.
Agnieszka

autor opinii: Agnieszka Skop

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: Eliza Piotrowska
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 195x195
EAN: 9788375167924
ISBN: 9788375167924
ID: 310956

Zobacz również

Święty Filip Neri
24.56 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...