TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka zrozumienia mężczyzny

Ocena:
(11 opinii)

Mężczyznę łatwo zranić, ponieważ musi odgrywać rolę, której grać nie jest w stanie. Rola, której my, mężczyźni, nie potrafimy dobrze odgrywać, to przynależność do "płci mocnej". Wysilamy się i wytężamy, lecz mimo to nasz występ nie jest bardzo wiarygodny. Gdy jesteśmy młodzi możemy mieć złudzenia co do siebie, ale później w małżeństwie - stwierdzamy, że nie potrafimy zasłużyć na wiele oklasków za nasze wysiłki. Prawdziwa kobieta nie da się zwieść przez takie ambicje i miałaby ochotę prosić męża, aby był po prostu sympatyczną ludzką istotą, a nie jakimś rodzajem supermana.

Jak można właściwie wytłumaczyć wielką podatność mężczyzny na zranienie? Czy nie powinien on – jako mężczyzna – mieć dość odwagi, aby po prostu być tym, kim jest naprawdę? Dlaczego tak trudno mu zaakceptować siebie jako kogoś, kto czuje się niepotrzebny i niekompetentny, bezradny i pełen lęku, niepotrzebny i sfrustrowany? Przecież do męskich cech należy odważne, bez lęku stawianie czoła rzeczywistości i nazywanie rzeczy po imieniu. Problem polega na tym, że rzeczywistość nie odpowiada stworzonemu przez świat obrazowi Mężczyzny.

Ten właśnie rozdźwięk między naszymi marzeniami a rzeczywistą rolą sprawia, że my, mężczyźni, czujemy się niepewnie. To z kolei przeszkadza nam żyć w zgodzie ze sobą. Tak jak mamy skłonność do niezauważania naszych żon i ich potrzeb, tak samo rozmijamy się ze sobą samym. Kobieta szuka mężczyzny, który jej potrzebuje, spragniony jest tego, co ona może mu ofiarować i który nawet cieszy się, że jest stroną otrzymującą. Mężczyzna jeśli ustawia się w roli „wielkiego dawcy” i sądzi, że skoro jest mężczyzną, jest samowystarczalny – pokazuje tylko na każdym kroku, że jest mężczyzną niekompetentnym. Ten właśnie rozdźwięk między naszymi marzeniami a rzeczywistą rolą sprawia, że my, mężczyźni czujemy się niepewnie.

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

KK

Polecam :)
Książka porusza aspekty, które pozwalają z troszkę większą życzliwością spojrzeć na swojego mężczyzną ;) A na pewno z większym zrozumieniem :) Polecam :)

Polecam.

książka

Książka jest bardzo ciekawa :) Są fajne cytaty ;)

autor opinii: ola J

inaczej o dzikim męskim sercu...

Wspaniała pozycja, zastanawiałam się nawet,czy John Elredge czytał Trobisha zanim napisał " Dzikie Serce" ???
"Sztukę " polecam mężczyznom poszukującym świadomości, oraz ich żonom...

autor opinii: Anna Jarosz

Książka ciekawa, zwraca uwagę na pewne rzeczy, o których nie zawsze się wie.

autor opinii: Marta Saniewska

dla kobiet bardzo dobra pozycja do przeczytania. w związku jak równieżi w małzeństwie. Uważam, że jesli książke napisze męzczyna, który żył w małżeństwie i ma to doświadczenie, to lepiej można zrozumieć tę treść, którą jestw tej książce do przekazania. Osoba duchwna odwołuje sie do kwesti religijnych i duchowych. A ta książka tego autora jest napisana bardzo prosta życiowa treścia,zrozumiała jaki i bardzo przemawiająca . polecam gorąco.

rewelacja

Ta książka winna znalężć się na półce domowej biblioteczki małżeństwa ,aby siebie lepiej rozumieć a potem świadomie wychowywać chłopców.

autor opinii: Maria Aleksandra

Szczerze polecam!

Książkę przeczytałam duszkiem. Przystępna, prawdziwa, jasno i prosto wyjaśniająca tajniki męskiej psychiki, sposobu myślenia, reakcji i logiki postępowania. Bardzo pomogła mi zrozumieć mojego partnera i to co się z nim dzieje, Dzięki tej pozycji bardzo poprawiły się nasze relacje a i ja mogłam zweryfikować swoje postrzeganie pewnych zachowań, do tej pory niezrozumiałych dla mnie.

autor opinii: Ela Kozłowska

:)

Bardzo ciekawa książka:)Godna polecenia,wciągająca i interesująca:)zachęcam do przeczytania:)

autor opinii: Monika Sprawka

ZDUMIEWAJĄCE, nie łatwa

I oto męskie serce z szat obnażone... w tym "obnażeniu" jest mnóstwo odwagi i siły autora. Zdumiewające jest to pokazanie tylu słabości przez mężczyznę i dla mężczyzn przede wszystkim. Myślę, ze potrzebna jest pewna dojrzałość do przyjęcia tych słów. Więc chyba jest to książka, dla tych dzielnych wojowników, którzy w dążeniu do poznania siebie chcą odkryć swoje rany. Może jest to książka dla kobiet, które chciałyby poznać mężczyzn i ich wrażliwość...

autor opinii: AniaK.

Niesamowite!

Zamówiłam tę książkę gdy zaczęłam coraz mniej rozumieć mi najbliższego mężczyznę, bardzo sceptycznie z początku na nią spojrzałam gdy przyszła w paczce z zamówionymi książkami,ale wkrótce zmieniłam diametralnie zdanie na jej temat. W tej książce bardzo krótko ale na temat są opisane problemy mężczyzn(rozdział 1), sposoby bronienia się przed nimi gdy mężczyzna sobie z nimi nie radzi (rozdział 2) i sposoby radzenia sobie ze swoimi problemami przez mężczyzn wewnętrznie dojrzałych(rozdział 3). Pozwala to kobiecie spojrzeć na różne zachowania mężczyzn z pewnym dystansem i zrozumieniem. Uświadamia że wiele zachowań nie ma na celu zranienia nas wrażliwych kobiet, tylko niejednokrotnie oznacza że mężczyzna w danym momencie nie wie jak inaczej sobie w problemem poradzić.
Co więcej(!) mężczyzną którzy pragną dojść do odpowiedzialnej dojrzałości i umiejętności pięknego kochania i stwarzania ciepłych rodzin może ta książka silnie pomóc w uświadomieniu sobie rożnych problemów i ich reakcji na to. A dzięki świetnemu przykładowi radzenia sobie z tymi problemami przedstawionymi przez autora mężczyzna może nauczyć się być prawdziwie dojrzałym i odpowiedzialnym facetem, uwielbianym i docenianym jak żona autora pisze o autorze w liście na zakończenie tej książki. Ja w każdym razie zazdroszczę jej takiego męża.:)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Walter Trobisch
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 104
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371461781
ISBN: 83-7146-178-X
ID: 19569

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka zrozumienia mężczyzny Sztuka zrozumienia mężczyzny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...