TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tenis dla bystrzaków

Tenis jest sportem pełnym gracji, precyzji i elegancji, wymagającym jednocześnie siły oraz świetnego przygotowania kondycyjnego. Powstały jako gra dla wyższych sfer społecznych, od lat 20. ubiegłego wieku praktycznie nie zmienił swoich zasad. Nieodmiennie kojarzony z takimi rozgrywkami jak Wimbledon, Roland Garros, US Open i Australian Open, turniej Masters Cup, Puchar Davisa czy Puchar Federacji, teraz może stać się Twoim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Jeśli masz ambicje zostać drugim Agassim, odkrywasz w sobie potencjał Beckera, a może widzisz się w spódniczce podobnej do tej, którą nosi Anna Kurnikova, przed wyjściem na kort koniecznie poznaj niezbędne zasady i reguły gry.

Oczyma wyobraźni widzisz już swoją nową piękną rakietę - mocny naciąg, lekka rama, idealnie leżący w dłoni uchwyt. Bierzesz precyzyjny zamach i nienagannym smeczem ścinasz zagraną przez rywala górną piłkę. Tłumy na trybunach szaleją, gdy odbierasz błyszczący puchar i pozdrawiasz zachwyconych sponsorów. A może wolisz pozostać na swoim podwórku i gromić przeciwników na korcie lokalnego klubu sportowego? Nie ma znaczenia, jak wysoko nad siatką szybują Twoje marzenia, ten wielkoszlemowy przewodnik po tenisie zapozna Cię z taktykami i strategiami, dzięki którym będziesz grał jak profesjonalista.

  • Spraw sobie właściwy strój, sprzęt i inne akcesoria
  • Dowiedz się, na czym polega tenisowa punktacja
  • Odkryj, jak znaleźć najlepszego instruktora tenisa
  • Szlifuj swoje umiejętności - począwszy od serwisu, po uderzenia znad głowy i loby
  • Poznaj rady eksperta na temat przygotowania fizycznego
  • Zapobiegaj powszechnym kontuzjom, takim jak uraz golenia czy łokieć tenisisty
  • Nastaw się psychicznie do gry i zapanuj nad emocjami
  • Przestrzegaj zasad tenisowej etykiety - na korcie i na widowni

Patrick McEnroe jest tenisistą, który dotarł na szczyty rankingów singlowych i deblowych ATP. W swojej karierze zgromadził 16 tytułów mistrzowskich, trzykrotnie był powoływany do drużyny Pucharu Davisa i walczył we wszystkich turniejach wielkoszlemowych. Poza grą w tenisa, McEnroe komentuje mecze tenisowe dla telewizyjnych kanałów ESPN i CBS.

Peter Bodo jest starszym redaktorem magazynu „Tennis” i od ponad 30 lat pisze o tej grze. Nagradzany był za swoją pracę dziennikarza, jest również autorem i współautorem kilku książek, w tym o tenisie. Jest redaktorem kolumny Outdoor w „The New York Times”.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: septem
Autor: Patrick McEnroe, Peter Bodo
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 440
Wymiar [mm]: 180x235
EAN: 9788324615995
ISBN: 978-83-246-1599-5
ID: 153564

Zobacz również

Tenis dla bystrzaków
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...