BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Terapia wewnętrznego dziecka

Ocena:
(2 opinii)

"Terapia wewnętrznego dziecka" jest interesującym nurtem współczesnej psychoterapii. U jej źródeł znajdujemy tak znaczące postacie, jak Alice Miller oraz John Bradshaw. Podstawową zaletą omawianej metody jest możliwość jej autoterapeutycznego zastosowania.

Książka zawiera wskazówki, w jaki sposób każdy z nas może stać się dla samego siebie opiekuńczym i kochającym rodzicem. Adresowana jest do psychoterapeutów, psychologów i pedagogów oraz wszystkich osób zaangażowanych w proces samopoznania i osobistego rozwoju.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

zaspokojona

Pozycja, którą zamówiłam, a następnie przeczytałam rozbudziła mój apetyt na literaturę o podobnej tematyce. Niestety w Waszej ofercie nie znalazłam pozycji, które mnie zainteresowały.

autor opinii: Katarzyna Łukasik

Komu się przyda ta terapia?

Zamawiając tę książkę miałam nadzieję,że przeczytam coś ciekawego, a przynajmniej w sposób nowy przedstawione znane mi zagadnienia. Niestety, każdy kolejny rozdział rozczarowywał. Od naiwnie i czułostkowo przedstawionych (szczęśliwie lub pechowo) wcielonych istot , po dalszy los( dobry i zły) po porodzie. Przykłady zaczerpnięte z psychologii rozwojowej, okraszone naiwnymi monologami typu "i kto to mówi"- historie dzieci w kolejnych fazach życia.
Jeżeli chodzi o uzdrawianie wewnętrznego dziecka autor przechodzi od obszernych cytatów fragmentów cudzych prac , po wyciągi z podręczników i popularnych artykułów psychologicznych. Jakieś testy, mądrości Wschodu, bezplanowa plątanina teorii podanych najczęściej w punktach. Autor pisał nie widząc odbiorcy, adresata swych wywodów. Dla kogo jest ta terapia? Może dla klientów Pawła Karpowicza, jego kolegów terapeutów, wychowawców? Może. Czytelnik szukający wskazówek - nic ciekawego raczej tam nie znajdzie.

autor opinii: Joanna Sulikowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Eneteia
Autor: Paweł Karpowicz
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788385713708
ISBN: 9788385713708
ID: 102401

Zobacz również

Terapia wewnętrznego dziecka
33.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...