TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tradycje Biblijne

Ocena:
(1 opinii)

Od czasów starożytnych Biblia - Stary i Nowy Testament - była czytana nie tylko przez ludzi wierzących czy uczonych jako księga święta, ale także przez pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, którzy z niej czerpali natchnienie do swojej twórczości. Wyrażano ją w teatrze, operze, a nawet w balecie, a wkrótce po odkryciu filmu powstały pierwsze filmy biblijne.

Z Biblii przechodziły do języka potocznego pojęcia i zwroty, często stając się tytułami dzieł znanych pisarzy. A to wszystko czynili zarówno żydzi, chrześcijanie (katolicy, protestanci, prawosławni), jak i agnostycy i niewierzący, których urzekał klimat Biblii.

I tak stała się ona wielką matrycą kultury europejskiej. O tym właśnie mówi ta książka – jak Biblia, jej poszczególne księgi, epizody czy postaci były w ciągu wieków interpretowane i przedstawiane, jak zwroty biblijne wchodziły do różnych języków.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

pozytywna

Ogólne wrażenie b.dobre, nabyłem książkę z polecenia aby doczytać konkretny temat ale okazało się, że jest napisana kapitalnie (!), Autor pisze syntetycznie i analitycznie. Ta wielopłaszczyznowość pozwala na lepsze zapamiętanie i orientację w opisach biblijnych. Uważam, że ta książka jest doskonałą pomocą w lekturze Pisma Świętego.

autor opinii: Zbigniew Kulesza

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: Gianfranco Ravasi, ks. Marek Starowieyski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 520
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788377203491
ISBN: 978-83-7720-349-1
ID: 332908

Zobacz również

Tradycje Biblijne
51.45 zł
48.99 zł
Oszczędzasz 2.46 zł (5%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...