TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Wszystko dla Jezusa przez Maryję!

„Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” to najsłynniejsze dzieło intrygującego świętego i kapłana Ludwika Marii Grigniona de Montfort, stanowiące wyraz jego oddania w dobrowolną niewolę Matce Bożej.

Wielokrotna lektura tej książki pozwala odkrywać na nowo jej bogatą treść oraz głębię myśli autora. Kilkadziesiąt razy wydawana w samej Francji i przetłumaczona na wiele języków, stała się jedną z najbardziej poczytnych książek religijnych XX wieku.

Kształtowała pobożność maryjną wielu pokoleń, w tym wielkich świętych, między innymi Jana Pawła II czy Maksymiliana M. Kolbego. To właśnie za sprawą lektury tego dzieła Karol Wojtyła uczynił zawołaniem swojego życia najpiękniejsze hasło zawierzenia: Totus Tuus.

Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) – francuski święty Kościoła katolickiego, jezuita. Słynął z wielkiego misyjnego zapału, przez który był wielokrotnie prześladowany. Świadek wielu cudów, szczególnie związany z Matką Bożą; doświadczał wewnętrznych objawień.

„Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” to najsłynniejsze dzieło św. Ludwika, które zostało odkryte wiele lat po jego śmierci, zgodnie zresztą z zapowiedzią samego autora. Przewidział on, że Szatan uczyni wszystko, by ukryć je przed światem. „Traktat…”, zaakceptowany najpierw przez papieża, szybko zyskał światową sławę, stając się jedną z najpopularniejszych książek religijnych.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Esprit
Autor: św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788365847171
ISBN: 9788365847171
ID: 391265

Zobacz również

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...