TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Ocena:
(66 opinii)

"Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" to klasyczne dzieło duchowości maryjnej! Ulubione nabożeństwo maryjne św. Jana Pawła II!

Święty Ludwik Maria Grignon de Montfort był autorem wielu dzieł, ale chyba najznakomitszym jest traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. Powstałe w 1712 r. dzieło przez ponad wiek nie było czytane.

Taki obrót sprawy miał przepowiedzieć sam autor, twierdząc, że szatan tak bardzo obawia się zbawiennego wpływu nabożeństwa, iż zrobi wszystko, by nikt do niego nie dotarł.

W 1842 r. traktat odkryto przypadkiem w starym kufrze w domu zakonnym w Saint Laurent-sur-Sevre. Przesłano go do Rzymu, gdzie właśnie toczył się proces beatyfikacyjny autora.

Komisja papieska po gruntownym zbadaniu traktatu orzekła, że jest on wolny od wszelkich błędów. Od tego momentu zaczęły się ukazywać coraz to nowe wydania w różnych językach, a samo nabożeństwo stawało się coraz bardziej popularne.

Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję".

I to właśnie Maryja jest w tym, już klasycznym dla katolickiej duchowości dziele, przewodniczką w drodze do Boga. Nie dziwi więc fakt, iż święty Jan Paweł II, wielki orędownik modlitwy maryjnej, przejął z "Traktatu" hasło Totus Tuus (dosł. Cały Twój) jako swą dewizę biskupią, a później papieską.

Opinie naszych Klientów (66 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra

Ksiązka przyszła bardzo szybko w sztywnej okładce wszystko ok

autor opinii: Barbara Gutfrańska

Przewodnik na czasie i czasy

Ta książeczka to recepta na wszelkie zło, doceni ją każdy, kto chce być zbawiony i mieć życie w Królestwie Niebieskim.

autor opinii: Anna Jaworska

polecam

Bardzo serdecznie WSZYSTKIM POLECAM- otwierają się oczy kiedy się ją czyta- a i serce inaczej bić zaczyna.

autor opinii: Grazyna

pozytywna

Zamówienie zrealizowane z pełnym profesjonalizmem. Książka w pięknym wydaniu. Polecam księgarnię z przyjemnością.

autor opinii: Iwona

Błagam ta książka to nie literatura z tych co się mogą podobać lub nie - to dla Chrześcijanina prawdziwy kanon modlitw do Najświętrzej Maryji . Warta choćby dla zrozumienia papieskiej dewizy ".. Totus tuus...
'

Przepiękna książka inna niż wszystkie wyjątkowa polecam wszystkim.

autor opinii: Wiola Karapuda

Traktat

To prawdziwe nabożentwo.

autor opinii: Krzysztof

Pełen frofesjonalizm

Opinia może być tylko jedna, szóstka z plusem, bardzo rzetelna informacja odnośnie realizowanego zamówienia,bardzo dobrze zapakowana książka i bardzo miły prezencik w postaci zakładeczki , oraz dopisek odręcznie napisany "przyjemnego czytania" drobna rzecz a niezwykle ciesząca .Zatem Bardzo ale to Bardzo polecam KLUB KSIĄŻKI tolle.pl wszystkim z całego serca .

autor opinii: Łukasz Szymański

Traktat o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Książka głęboka duchowo. Zachwyciła mnie i pokazała drogę. Bardzo polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy czują się zagubieni.

autor opinii: Alicja H.

Opinia

Niezwykle szybko i bardzo profesjonalnie.
Dziekuje i polecam

autor opinii: Grazyna

Opinia

Oceniam bardzo dobrze.
Forma wysyłki niekonwencjonalna,w milym geście ,napisana odręcznie na karteczce treść ,,Miłego czytania,,daje nam możliwość osobistego odbioru.
Pierwszy raz doświadczyłam takiej sytuacji.

autor opinii: Alicja Heinzel

Wspaniała

Wspaniała. Otwiera oczy (i serce) na różne rzeczy.

autor opinii: Gosia

Traktat...

Po zapoznaniu się z Traktatem o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i uprzednim przygotowaniu się duchowym postanowiłam zawierzyć się Maryi i zostałam niewolnikiem Jezusa przez ręce Maryi. Wszystko co materialne i duchowe powierzyłam Maryi i Jej Synowi. Jestem szczęśliwa bo widzę już pierwsze efekty mojego zawierzenia. Polecam gorąco te książki wszystkim jeszcze niezdecydowanym. Z Panem Bogiem.

autor opinii: Małgorzata Siłka

Wspaniala ksiazka

każdy powinien być niewolnikiem Najświętszej Maryji Pannie

autor opinii: Bogna Pik

traktat ;do Maryii.

Nie czytalem tej ksiazeczki,ale ze slow ks.Piotra Glasa bo sluchalem na you tube jego wypowiedzi o tej ksiazeczce,jest to prawdziwa i bardzo polecana ksiazeczka ktora nalezy traktowac bardzo powaznie i modlic sie do Maryii,zalecanej przez samego autora bo innej nie ma obcji aby przyblzyc sie do Pana jezusa wlasnie przez Maryje.Traktat .Bardzo polecany ksiezom,proboszczom Wikarym a nawt biskupom.

autor opinii: waldemar wiszniewsk

Realizacja

Sprawnie i szybko. Towar zgodny z zamówieniem. Serdecznie polecam.

autor opinii: Robert Bierżyński

TA książeczka niesamowita jest otwiera oczy, ..........................tyle i aż tyle.
dziękuję i życzę dla klubu książki wszystkiego dobrego.

autor opinii: bożena zaleska

Gorąco polecam, zwłaszcza tym, którzy przygotowują się do ofiarowania się Jezusowi przez Matkę Jego...

autor opinii: Ann

Polecam!

Uważam, że każdy kto chce naprawdę Zakochać się w Jezusie, i zawierzyć Niepokalanej powinien mieć tę książkę. Nie jest ona łatwa, ale warto ją kupić

autor opinii: Agnieszka Szuster

Pismo dla czczących Maryję.

Książka mocno nawiązuje do Najświętszej Marii Panny, co jak nie trudno zauważyć w tytule tego pisma.Święty przedstawia w niej poprawne i niewłaściwe czczenie Maryi, kieruje czytelnika na właściwe tory wiary poprzez liczne wskazówki.Poznajemy w nie wiele różnych metod czci Maryi.

Książka godna polecenia, jak wszystkie inne związane z wiarą i pozwalające ją rozwinąć.

autor opinii: Łukasz Boliński

cudownie

Polecam zawierzyc kazdemu Maryi, ksiazka ta bardzo na w tym pomaga pozdrawiam

autor opinii: Monika

Potrzeba chwili ciszy

Kupiłem tę książkę po zareklamowaniu jej przez księdza Piotra Glasa. Książka do czytania w ciszy w domu. Podobno czyni cuda z życiem człowieka, jak się odprawi doskonałe nabożeństwo.

autor opinii: Marcin Grzechulski

Bardzo dobra książka.

Na razie przeczytałem urywki, bo czytam "Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św.
Ludwika Marii Grignion de Montfort"
autor: Dorota Mazur (oprac.), ale książka wspaniała. Pomaga w nawróceniu i przemianie życia. Na pewno warto zawierzyć wszystko Jezusowi i Maryi. Na pewno nic na tym nie stracimy tylko zyskamy.
Dowiedziałem się o tej książce z rekolekcji internetowych na YouTube księdza Piotra Glasa pt. "Armia Maryi na czasy ostateczne - ks. Piotr Glas", którego się bardzo dobrze słucha.

autor opinii: Lech K.

Cudowna

Książkę czyta się przyjemnie i szybko.
Dzięki niej bardzo wiele zrozumiałem, a po praktyce nabożeństwa czuje wielki postęp duchowy, który znacznie zbliżył mnie do Maryji oraz Jezusa.
Polecam każdemu!

autor opinii: Łukasz

Traktat o prawdziwym nabożństwie do Najświętszej Maryi Panyy

Jest to książka, którą polecam każdemu. Jest aktualna na nasze czasy. Propaguje całkowite oddanie się Maryi. Mówi o zbawiennym wpływie na nasze życie, jeśli obierzemy sobie Maryję na Królową, Panią naszego życia. Polecam

autor opinii: Małgorzata Olejniczak

Witam. Książka, którą najpierw "połknęłam". po poru dniachwróciłam do niej i z wielkim skupieniem i odniesieniem do swojego zycia przeczytałam ponownie. Polecam ja wszystkim, którz szczerze kochaj Matkę Najświetszą, gdyż pokazuje ona, jak swoje nabożeństwo i cześć do maryi rozumieć, co w nim ma sens i po co własciwie tą drogą kroczyć. Pomogła mi ona równię trochę inaczej spojrzec na film" teraz i w godzine śmierci". Pozdrawiam i zyczę błogosławionego dnia.

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Klasyka duchowości chrześcijańskiej. Każdy katolik powinien przeczytac te pozycje , a niektóre fragmenty znać po prostu na pamięc.

Wydanie piekne, stosowne do walorów merytorycznych. Ksiązka znakomicie nadaje sie jako prezent i dla kapłana i dla osoby świeckiej

Polecam każdemu obowiązkowo do przeczytania i to jak najszybciej, bez zwłoki :)

autor opinii: Maria Groszkieiwcz

Książka godna polecenia.

Bardzo szybka dostawa ksiazki, bezproblemowo, świetny kontakt ze sprzedajacym.To co mi się najbardziej spodobalo to do książki była przylepiona karteczka z napisem,,Milego czytania''. Książka trafila prosto w moje serce :-). Gorąco wszystkim polecam ta książkę i oczywiście księgarnię :-)

autor opinii: Ewa Czerniak

Polecam dla wszystkich

Książkę poleca ks. Piotr Glass. Dobra pozycja dla wszystkich wierzących, którzy chcą oddać się Maryii.

Pozdr

autor opinii: Krzysiek B

Wartość sama w sobie

Tę książkę trzeba czytać nieustannie. Obok Pisma Świętego jest jedną z najważniejszych moich książek.

autor opinii: Marzena Kwiecień

Gorąco polecam

Świetna książka dla poszukiwaczy prawdy o nabożeństwie do Najświętszej Mari Panny. Bardzo treściwa i konkretna do tego stopnia, że należy ją uważnie przeczytać kilka razy.
Gorąco polecam!!! :)

autor opinii: Krzysztof Prokop

Szybka dostawa bez problemu.Transakcja przebiegła pomyslnie.Polecam bo naprawde warto!!!!

autor opinii: Nina Marczak

Polecam!

Do Boga tylko przez Maryje! Bardzo polecam!

autor opinii: Zuzana

prywatna

Bardzo dobra książka,ciepła,przejmująca,wzruszająca.

autor opinii: Barbara Kowol

zdecydowanie poleca

Ta książka zmieniła moje patrzenie ma temat wiary i Matki Bożej, teraz nie mam wątpliwości, że warto ją czcić (bo jest najwspanialszym dziełem Stwórcy) oraz oddać się Panu Jezusowi przez Jej pośrednictwo. Czasami może wydawać się trudna, ale zdecydowanie warto się potrudzić.

autor opinii: Kamil W

Agnieszka

Traktat przedstawia drogi do stania się 'niewolnikiem " Najświetszej Maryi Panny.Polecam ..............

autor opinii: Agnieszka Kiczka-Pieprzykaa

Zachwycająca

Z każdą kolejną stroną byłem coraz bardziej oczarowany tym wybitnym dziełem. Czytając z ołówkiem w ręku chciałoby się zakreślić 80% tekstu. Z wielką gorliwością polecam wszystkim ten traktat :)
Lektura absolutnie obowiązkowa, zaraz za Pismem Świętym.

autor opinii: Krystian B.

Polecam

Wspaniala instrukcja przedstawiona przez Sw Ludwika de Montfort jak dazyc do doskonalosci i ofiarowac siebie calego Maryi

autor opinii: Aneta Kunik

Wiedziałem co zmawiam
wydana bardzo dobrze

autor opinii: Stanisław Maj

Traktat ze spokojnym sumieniem mogę polecić każdemu, kto chce zgłębić wiarę oraz żyć na co dzień z Maryją czcząc Jej osobę. Niesamowite głębokie przemyślenia podczas medytowania. Polecam .

autor opinii: Adriana K.

Wspaniałe

Dzieło ukazujące dostojeństwo i wspaniałość Maryi. Dziękuję.

autor opinii: Beata Suchecka

8/10

Merytorycznie 8/10 ponieważ wiele jest jednak argumentów opartych na wierze świętego a nie na faktach. Lektura godna polecenia :)

autor opinii: Piotr Godlewski

Arcydzieło Duchowe

Arcydzieło duchowe, po przeczytaniu którego zmienia się wszystko...

autor opinii: Agnieszka Szatkowska

Zwrócić swe oczy ku Maryji, najpiękniejszej, najdoskonalszej z kobiet

Zachwycająca lektura, jeśli ktoś jest czcicielem Maryji odda Jej hołd czytając tak wzruszający zachwyt nad Jej doskonałością, Jej cnotami, Jej cudownocią i Jej orendownictwem u Boga, i być może zapragnie jak ja stać się "niewolnikiem Jezusa przez Maryję" , bo to najprostsza droga, rzekałabym " winda" do Zbawienia. Juz zaczynając czytać ten piękny traktat zapragnęłam bardziej służyć Maryji, Ją poznawać, i razem z koleżankami, moją siostrą i córką, spontanicznie utworzyłysmy Różę Różancową, by wokoł Niej groamdzić się, w Niej szukać pociechy, w Niej mieć wzór doskonałej kobiecości! Teraz gdy kończę ten traktak, nie mogę się doczekać gdy sama doświadczę Zawierzenia Jezusowi przez Maryję, nie wyobrażam sobie słodszego, bardziej szczęsliwszego życia niż w służbie Maryji- tak pięknie z miłością piszę o Niej św. Ludwik Grignon de Montfort. A będąc bliżej Maryji, jestem jeszcze bliżej Boga- który Ją wybrał. Juz sam czas czytania tej lektury, odmawianie Różanca pod jej wpływem, rozmyślanie o Maryji, zaoowocowało przedziwnymi wręcz cudownymi sytuacjami w moim życiu i moich bliskich.

autor opinii: Monika Krajewska

Ksiązka jest bardzo dobra

Jest to świetna i ciekawa książka aczkolwiek trudna w czytaniu ,ale wspaniałe przeżycie duchowe. Dzięki niej zrozumiałam jak jest ważna rola Matki Bożej w naszym życiu . Jak Sam Bóg wywyższa Ją ponad wszystkie stworzenia i jak za jej orendownictwem jesteśmy bliżej Pana Boga. Polecam wszystkim a szczególnie tym którzy są z dala od Naszej Matki.

autor opinii: Bożena Zając

Genialna

Genialna

autor opinii: Monika Tarnowska

Jestem szczęśliwa posiadając "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Myślę że w każdym domu powinien znajdować się przynajmniej jeden egzemplarz Traktatu.

autor opinii: Ewa Chojnowska-Czeczutka

Przesyłka

Przesyłka szybka i ciesząca odbiorcę.

autor opinii: Jerzy Grzesiek

Polecam

Jest to naprawdę wartościowa książka, godna polecenia, pozwala wiele rzeczy sobie uświadomić, zrozumieć.

Pozdrawiam

autor opinii: Jolanta Kowal

Tą książkę trzeba wziąć do ręki i kontemplować...

książka niezwykła, studiowana przez JP2

Znakomita, czytam trzeci raz, delektując się każdym zdaniem.

autor opinii: Jakub Gutowski

Obowiązkowa lektura każdego czciciela Matki Bożej !!

Traktat zakupiłam przypadkiem.Choć jak mawia ks.Piotr Glas ''nie ma przypadków'' ;) to jednak znalazła się u mnie ... Napiszę krótko. Nie ma innej drogi niż PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA !!! Książeczka bardzo dobrze nadaje się na prezent . Pięknie wydana,polecam każdemu !! :)

autor opinii: Marta Grala

Bezcenna

Przecudowna książka. Wartość jej można dopiero docenić po przeczytaniu. Dla mnie bezcenna każdy powinien ją mieć.
Chwała Panu Bogu za tę książkę. Aby trafiła do jak największej liczby osób.

autor opinii: Małgorzata

Polecam

Kto nie ma Maryi za matkę ten nie ma Boga za ojca.Polecam wszystkim bo jedyna droga do Jezusa prowadzi przez Maryję.

Bardzo polecam

Traktat św. Ludwika de Montfort nauczy cię poznać bliżej osobowość Maryi, jak Jej się zawierzać i wspaniale wielbić Boga za dar Maryi. Traktat to bardzo dobry pokarm dla duszy. Na pewno nie raz jeszcze przeczytam tą książkę.

autor opinii: Jakub

Bardzo polecam !

Bardzo gorąco polecam wpadłam na nia po odsłuchaniu konferencji ks. Piotra Glasa. Zapomniana przez wieki teraz przeżywa renesans. Wiele zostało już napisane ale ja w szczególny sposób poleciłabym tę lekturę duchownym, proboszczom aby za ich sprawą poprzez rózne rekolekcje przybliżyli nam prawdziwe oblicze Maryi i poprowadzili nas teraz w tym szczególnym czasie do indywidualnego zawierzenia, które ta lektura zawiera - każdego z nas.
Nawet jeśliby to miało sie nie udać w 100 procentach ale Ci którzy podejmą 33 dniowe nabożeństwo przez wprowadzenie,/wzięcie Jej Sw. Jan /do siebie zaczną przemieniać swoje rodziny bo tam gdzie mieszka Maryja-szatan traci moc i w tym domu już nie moze być obecny.

Jeszcze raz bardzo Was zachęcam Ojcowie Duchowni , Pasterze Maryi przybądzcie nam z pomocą wyrwijcie nas swoje owce z nieprzyjaciół mocy. Pozdrawiam

autor opinii: Małgorzata

Każdy katolik powinien ją przeczytać. I praktykować.

Sens modlitwy do Maryji

Lektura tej książki sprawiła, że na nowo spojrzałem na Najświętszą Maryję Pannę. Do tej pory temat kultu Maryji był dla mnie kłopotliwy i nie mogłem jasno sprecyzować dlaczego właściwie Nabożeństwo do Maryji jest tak istotne. Polecam dla każdego mającego problem z sensem modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryji Panny.

autor opinii: Dawid Jawor

Obowiązkowa lektura

Traktat wspaniale przybliża postać Najświętszej Maryi Panny, która powinna stać się dla każdego mostem w drodze do nieba. Poświęcenie, ofiarowanie się Jej uzbraja w siłę do dźwigania i zwalczania pokus. Książka uczy jak umierać codziennie dla siebie oraz łatwych i pewnych sposobów osiągnięcia jedności z Panem. Czytając tę cudowną pozycję praktykuj Pobożność Maryjną.

autor opinii: Marta W.

Pozytywny

Ksiazka baardzo wartosciowa i w dodatku w przystepnej cenie .Karteczka od was na okladce tylko umila czas

autor opinii: Seruga Łukasz

Polecam

Książka pomaga zrozumieć i zagłębić się w życie Maryji. Maryja jest naszą Oredowniczką u Boga, Oblubienicą Ducha Świętego. Do Boga przez Maryję. Zawierzmy się Maryi słowami Ojca Św Jana Pawła II "Cały Twój Maryjo"
Tej książki nie odkłada się na półkę po przeczytaniu. Do niej się wraca kiedy czas pozwala, ona pogłębia naszą duchowość otwiera na wiarę w Maryję.
Ta książka powinna znaleźć się w każdej biblioteczce każdego chrześcijanina.
Polecam

autor opinii: Jola Ł.

Książka bardzo ładnie wydana.
Po przeczytaniu zupełnie inaczej podchodzę do Nabożeństwa do Matki Bożej.

autor opinii: Maria Iwańczuk

Traktat

Bardzo tresciwie opisane prowadzenie Maryi do Jezusa :) Błogosław Panno Swieta wszystkim czytelnikom ...

autor opinii: Starzec Stanislaw

Bardzo polecam

Bardzo polecam Traktat. Wszyscy katolicy powinni go przeczytać, wspaniałe dzieło.

autor opinii: MW

Polecam

Książka bardzo ładnie wydana. Wydaje się dosyć trudna, ale przyciągająca, jest bardzo potrzebna każdemu, kto szuka Maryi - Matki.

autor opinii: Malgorzata Klonecka

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Dla tych którzy Kochają NMP polem serdecznie

autor opinii: Michał

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 118x175
EAN: 9788375959451
ISBN: 9788375959451
ID: 333136

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...