TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ukryte królestwo

Éloi Leclerc, franciszkanin, filozof, autor wielu książek, w których wskazuje współczesnym czytelnikom ścieżki ewangelicznych inspiracji i drogi pogłębiania życia duchowego, a także wciąż zachęca do odnajdywania śladów Boga w dzisiejszym świecie. Odwołuje się przy tym do ogólnoludzkich i osobistych doświadczeń oraz osiągnięć najnowszej teologii. Ukryte królestwo jest interesującym odczytaniem Ewangelii synoptycznych. Leclerc przekonuje , że nigdy dotąd Bóg nie był tak bliski człowiekowi, który jednak wciąż cierpi z powodu Jego milczenia.

Dawniej doświadczenie nieobecności Boga było zastrzeżone dla elity: dla mistyków i świętych. Dziś stało się wspólnym losem. Wobec tego doświadczenia cóż znaczy ewangeliczne przesłanie o Bogu Miłości? W ciemnościach śmierci, gdy Bóg milczy, jakie światło, jaką nadzieję przynosi dobra nowina? To wstrząsające pytanie sprawiło, że raz jeszcze przeczytałem Ewangelie...

Dobra nowina o bliskości królestwa obwieszczana przez Jezusa nie jest odległa od twardej rzeczywistości świata bez Boga, przeciwnie, przedstawia się jako związana z doświadczeniem najbardziej dojmującego cierpienia, jakie człowiek może przeżywać w związku z milczeniem Boga. Ewangelia to właśnie owo niezwykłe, wielkie wydarzenie: człowiek, który miał najbardziej bezpośrednie, najgłębsze przeczucie bliskości Boga i który ją obwieścił najwyraźniej w świecie, jest również tym, kto przeżył najbardziej zasmucające doświadczenie nieobecności Boga i opuszczenia. Właśnie przez to doświadczenie objawił światu niezrównaną i niezniszczalną bliskość Pana.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Eloi Leclerc
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9798370335099
ISBN: 83-7033-509-8
ID: 22406

Zobacz również

Ukryte królestwo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...