TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa

Ocena:
(16 opinii)

W maju 2009 roku podczas mszy świętej, tuż przed komunią, ojciec Joachim Badeni usłyszał głos od Boga. Miał przypomnieć współczesnym ludziom o końcu świata, o Apokalipsie, która niebawem nadejdzie. "Uwierzcie w koniec świata!" to książka-wezwanie, ostatnie proroctwo charyzmatycznego dominikanina.

Powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Kto z nas nie zastanawiał się, czy to nie zapowiedź czasów ostatecznych i powtórnego przyjścia Chrystusa? O końcu świata i o tym, jak można się do niego przygotować, o swoich mistycznych wizjach, diabelskich pokusach, Antychryście i największych grzechach kościoła ojciec Badeni opowiada Judycie Syrek. To ostatnia książka zakonnika, który w marcu 2010 roku zmarł w opinii świętości.

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

ksiazka b dobra . Jesli kogos interesuje ten temat to polecam.

autor opinii: Marian Chlipala

Polecam

Książkę oczywiście polecam, moim zdaniem pomaga również poznać Boga, który jawi się nie tylko jako Surowy Sędzia ale przede wszystkim Kochający Ojciec.

autor opinii: Urszula Pilarczyk

Fajna forma pytań i odpowiedzi. Ojciec Badeni ujmuje prostotą , wiarą i szczerością. Temat mi bliski i już nieco okiełznany, ale czyta się tę książkę z nadzieją i optymizmem, mimo słowa ''koniec'' w tytule ....

autor opinii: Bożena Baszczok

Kolejna z pozycji, która budzi z letargu, z lenistwa duchowego, która w sposób niezwykle delikatny, a jednocześnie stanowczy mówi o rzeczy ważnej, o końcu świata. Tym bardziej intrygująca lektura jako, że napisana na wyraźne zyczenie Pana Boga. Jeśli ktoś chciałby przeczytać coś związanego z tematyka paruzji, a jednocześnie temat ten budzi w nim niepokój i lęk to zdecydowanie ksiązka Ojca Joachima powinna pójść na pierwszy rzut jako, że niebanalne poczucie humoru Ojca Badeniego, a także przedstawienei tematu z pespektywy miłości Pana czyni temat znośnym, a właściwie zostawia czytelnika z uczuciem utęsknienia za powtórnym przyjściem Jezusa.

autor opinii: Małgorzata Jasnos

zyc z koncem swiata na karku

W ksiazkach Badeniego niesamowite jest polaczenie racjonalnosci z mistyka. Tematy, ktore kojarza nam sie z patosem, wysokim tonem sa opisywane bardzo konkretnie, z pewnym dystansem ktory jednak dodaje wiarygodnosci.

Tematem tej ksiazki jest - zaniedbywany zdaniem Badeniego przez wspolczesna katecheze - temat konca swiata. Badeni przekonuje, ze nie tylko warto w koniec swiata uwierzyc, ale zycie z koncem swiata na karku jest bardzo korzystne dla naszego postrzegania tego co wazne, i tego co najwazniejsze.

Bardzo polecam, choc trafne jest ostrzezenie, ze trudno wobec tej ksiazki przejsc zupelnie obojetnie.

autor opinii: Asia Lis

Objawienia na każdej stronie

Witam.
Środa. Około godz. 15:00 jeszcze przed kupnem książki między regałami w empiku doszedłem do 30 strony. O 16:00 siedziałem w zaparkowanym aucie przed dominikanami z pocąc się i walcząc aby wyjść i pójść do spowiedzi.
-No po co, a daj spokój, jutro pójdziesz, zdziwaczałeś, taki świętoszek? Taki niski syczący głos nie pozwalał. Siedziałem w aucie 30 minut. Poszedłem, wyspowiadałem się. Teraz nie mogę żyć bez codziennej mszy i częstych spowiedzi. To dzięki Badeniemu. Dziękuję.

autor opinii: Tomek z Krakowa

Polecam

Polecam! Fajnie się czyta, a refleksje same się nasuwają :)

autor opinii: J Nicpon

Nadzieja

We wstepie tej ksiazki czytam: "jest niebezpieczna, gwaltowna i bolesnie dotkliwa". W finale jednak budzi wiare i daje nadzieje. To jest to. Bardzo polecam.

autor opinii: Wojtek

"Uwierzcie w koniec świata!" to książka dobra na nasze trudne czasy. Ojciec Badeni pod koniec swojego życia miał wizję paruzji i dzieli się z nami tą wizją. Jest to trochę przerażające, ale zmusza do refleksji nad życiem, czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana. Paruzja jest pewna, nie znamy tylko jej dokładnego czasu, dlatego trzeba czuwać i być gotowym- to przesłanie Ojca Badeniego do nas wszystkich.

autor opinii: Anna Małyjurek

Tchnienie POKOJU...

W BESTIALSTWIE tego swiata to PRZESLANIE,takie ciche i nie nachalne daje Prawdziwy Pokoj,a ewentualna wiazja przyszlego zycia,ktora Ten bozy czlowiek proboje kreslc moze rozmazyc...rozanielic...

autor opinii: MEGDOM

bardzo ciekawa i pokrzepiajaca ksiazka.

autor opinii: Agata Respondowska

Interesująca, wyjaśniająca wiele spraw, przypominająca o ciągłym czuwaniu i oczekiwaniu na Chrystusa w każdym momencie życia.

Polecam

Polecam książkę o. Badeniego, ponieważ jest wartościową literaturą o dniach ostatecznych. W bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy rzeczy ostateczne. Książka zawiera zarówno przestrogi jak nadzieję. Pozwala spojrzeć inaczej na życie. Pomimo tytułu książki jest w niej nadzieja. Polecam ją każdemu, komu zależy na pogłębieniu wiary w tej tematyce.

autor opinii: BM

zapragnijcie końca świata

Książka niesamowita, jak można było oczekiwać po rozmowie z O. Badenim, szczególnie tak dla niego ważnej. Naprawdę potrafi sprawić, że zapragniecie przyjścia Pana.

Zdecydowanie polecam

autor opinii: Katarzyna

polecam

Polecam ją, ponieważ bardzo dobrze się ją czyta,a poza tym sprawy ostateczne każdego powinny interesować.

autor opinii: Renata Nykiel

koniec świata

istna rewelacja,podtrzymująca na duchu.serdecznie polecam każdemu.wojtek walach

autor opinii: wojtek walach

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Judyta Syrek, o. Joachim Badeni OP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788324014071
ISBN: 9788324014071
ID: 175685

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...