TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Vademecum wychowawcy kolonijnego

Ocena:
(5 opinii)

Niniejszy poradnik to zbiór praktycznych rad i wskazówek zaczerpniętych z doświadczenia autora i innych wychowawców. Początkujący wychowawca znajdzie tu wiele praktycznych rad popartych doświadczeniem, wiedzą z zakresu pedagogiki i psychologii dziecka oraz aktami prawnymi dotyczącymi organizacji wypoczynku dzieci.

Pierwsza część opisuje sposób organizacji i specyfikę życia na kolonii oraz przedstawia różne sytuacje i problemy, z jakim wychowawca może się spotkać podczas pracy z dziećmi. Druga część to zbiór trzydziestu pięciu atrakcyjnych zabaw dla dzieci. W części trzeciej zostały zamieszczone wzory prawidłowo wypełnionych dokumentów związanych z kolonią i zadaniami wychowawcy oraz spis aktów prawnych, w oparciu o które powstał niniejszy poradnik (ich znajomość jest obowiązkiem wychowawcy kolonijnego).

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Pozytywna

Książka zawiera informacje przydatne początkującemu wychowawcy kolonijnemu. Jest to podsumowanie wszelkiej wiedzy zdobytej na kursie, uporządkowanie jej, ale też poszerzenie. Język przystępny dla odbiorcy, brak górnolotnych zdań i pouczeń, książkę czyta się tak, jakby była indywidualnie do nas skierowana. Nie ma niepotrzebnych informacji, porady są z cyklu tych, że przydają się podczas kolonii. Zabawy w niej zawarte są pomysłowe, raczej proste do zrealizowania, Wart uwagi jest dodatek, w którym zawarte są prawne dokumenty, które ułatwiają pracę na kolonii. Plusem jest też czcionka, bardzo wyraźna, ułatwiająca pracę z książka nawet podczas nocnych spotkań kadry. Ogólnie bardzo pozytywna oceniam książkę, skorzystam z niej podczas wyjazdu, pomimo że to nie mój pierwszy wyjazd.

autor opinii: Dorota Rogula

Polecam

Rzetelnie, kompetentnie napisany poradnik. Niestety przepisy prawne uległy dezaktualizacji i o tym czytelnik musi pamiętać.

autor opinii: Jola S.

pozytywna

Opracowana w sposób przystępny i interesujący zarówno dla osoby organizującej opiekę nad dziećmi po raz pierwszy jak i osoby , która czyniła to kilkakrotnie. Ważne informacje są ujęte i dostosowane do przepisów.

autor opinii: joanna Ziemacka

Świetna książka! POLECAM!

W książce znajduje się 90% treści, których uczą na kursach na wychowawców kolonijnych, dzięki temu można wrócić do zapomnianych nam treści z wykładów. Znajduje się w niej także mnóstwo ciekawych opisów zabaw(integracyjnych, ruchowych) które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Ponad to książka zawiera wzory prawidłowo wypełnionych dokumentów powiązanych z koloniami:)Moim zdaniem jest to bardzo przydatna książka.

autor opinii: Martyna Masierowska

ocena

ta książka byla dla mnie -początkującego wychowawcy kolonijnego bardzo pomocna. Przydała mi się zwłaszcza proponowane tam zabawy polecam :)

autor opinii: Marzena

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Adam Ligęza
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 158
Wymiar [mm]: 200x270
EAN: 9788374823425
ISBN: 978-83-7482-342-5
ID: 175346

Zobacz również

Vademecum wychowawcy kolonijnego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...