TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W drodze do Niniwy

Ocena:
(1 opinii)

„Wyobraźcie sobie głębokie przemiany, jakich mogłaby doświadczyć wspólnota chrześcijańska, gdyby przez wiele tygodni wszyscy jej członkowie zdecydowanie zmobilizowali całą energię i poświęcili najlepszą część swego czasu i swojej dyspozycyjności na rozważanie i pogłębione studium Ewangelii, i wsłuchiwanie się w to, co Duch mówi do siedmiu Kościołów (Ap 3, 22)” – pisze Kardynał Sarah w książce "W drodze do Niniwy", namawiając nas, byśmy to sami przeżyli.

Tym kluczowym czasem wielu tygodni przemiany powinien być Wielki Post, jaki przeżywamy co roku. To moment, by wstać, zostawić przeciętność, powiedzieć „nie” swojej słabości i przyzwyczajeniu do grzechu. Na nowo wybrać Chrystusa, Jemu jedynemu powiedzieć „tak”.

Nie jest to łatwe, tak jak nie jest łatwo przejść przez pustynię; to trud i cierpienie, zmaganie i walka, której stawką jest nasze życie. Nie jesteśmy jednak na tej drodze sami, nie jesteśmy na niej pierwsi.

Poprzedził nas na niej Mojżesz z ludem wybranym, Eliasz przez czterdzieści dni zmierzający na górę Horeb, Jonasz, który zanim był gotowy ogłosić innym nawrócenie, sam musiał przejść ten wewnętrzny proces.

Wreszcie Chrystus, który swą publiczną działalność rozpoczął postem, a uwieńczył Krzyżem. To Jego Obecności mamy poszukiwać, w sakramentach i Słowie, w modlitwie i działaniu.

"W drodze do Niniwy" ukaże nam, jak odnaleźć Serce Boga.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacyjna lektura

Na początku uważałam, że jest dla mnie zbyt trudna. Po przebrnięciu przez I rozdział zasmakowałam w niej. Nie jest łatwa, ale bardzo mi pomogła zrozumieć wiele aspektów mojej wiary. Kardynał pisze z głębi serca. Wszystko jest efektem przeżyć głębokiej wiary Autora. Zwłaszcza zdania o jakości modlitwy chrześcijańskiej. Ten rozdział będę jeszcze czytać kilka razy aby zapamiętać i móc się tym dzielić z innymi. Często "klepiemy" pacierze, nie wiedząc, że większy pożytek byłby z posłuchania co ma do powiedzenia Pan. A już adoracje Najświętszego Sakramentu przeważnie nie są tym co mogłoby być gdybyśmy lepiej ją rozumieli.
Bardzo polecam wszystkim, którzy mają ambicję pogłębiania swojej wiary.

autor opinii: Janina Kendra

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Autor: Robert Sarah
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 334
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788372578488
ISBN: 9788372578488
ID: 376862

Zobacz również

W drodze do Niniwy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...