TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W kuchni ze świętymi. Błogosławione i smaczne przepisy dla każdego

Świętość to dziwna sprawa: mieszanka heroizmu i codzienności, wyjątkowych gestów oraz banalnych faktów. Pewne jest to, że kiedy Bóg, „jedyny Święty”, znajduje dom w życiu pewnych osób, osiągają one pełnię swojego człowieczeństwa, stają się prawdziwymi ludźmi. Prawdziwy staje się także pokarm; przestaje być idolem, któremu poświęcamy uwagę i namiętności, lecz staje się narzędziem wzrastania w naśladowaniu Pana.

Fragment

Andrea Ciucci i Paolo Sartor, dwaj katoliccy księża, zafascynowani opowieściami o życiu świętych Kościoła, ale także rozkochani w domowej kuchni, postanowili zbadać, co tak naprawdę ich ulubieni patroni myśleli o jedzeniu i gotowaniu.

Owocem ich poszukiwań jest zbiór niezwykle ciekawych przepisów na dania, które szczególnie upodobali sobie wielcy ludzie Kościoła.

Okazuje się bowiem, że święci – choć gorliwi w wierze – nie uciekali od ziemskich przyjemności. Cenili dobre jedzenie, nie stronili od słodyczy ani od… wina! Byli ludźmi zarówno nieba, jak i ziemi.

Teraz dostajemy od nich przepisy na smaczne i zdrowe posiłki, ale przede wszystkim doskonałą lekcję pielęgnowania przy stole przyjaźni i braterstwa.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: ks. Andrea Ciucci, ks. Paolo Sartor
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364647871
ISBN: 9788364647871
ID: 335081

Zobacz również

W kuchni ze świętymi. Błogosławione i smaczne przepisy dla każdego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...