TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W ramionach Ojca

Bogactwo zebranych tekstów pozwala zrozumieć jasną wizję ojcostwa Bożego, którą święty Josemaría głosił całym swoim życiem. Jednocześnie ukazuje inną charakterystyczną cechę jego świętości: poczucie dziecięctwa Bożego.

Redaktorowi tej książki udało się przez odpowiedni dobór tekstów zaproponować czytelnikowi zgodny z logiką Ewangelii szlak życia chrześcijańskiego oparty na relacji Ojca z synem. Punktem wyjścia tej duchowej drogi jest posłyszenie pierwszego wezwania miłości Ojca, ponieważ to Bóg zawsze jako pierwszy kocha człowieka (por. 1 J 4,19), wchodzi do jego serca (por. J 14,23) i wzbudza pragnienie odpowiedzenia miłością na Miłość przez poświęcenie i służbę. Tak oto życie człowieka dosięgniętego darem miłości Ojca może stać się drogą wiernego poddania się woli Boga. Cokolwiek czyni chrześcijanin, czyni z duszą dziecka: zarówno w pracy, jak podczas odpoczynku, czy w chwilach modlitewnego skupienia.

Życie takie oznacza jednocześnie życie dla swych braci. Chrześcijanin czuje naglącą potrzebę, żeby znaleźć się wśród innych i wciągnąć ich we własną, zachwycającą przygodę dziecięctwa Bożego.

Status dziecka jest dla wierzącego darem, ale wiąże się również z odpowiedzialnością: jedynie Duch Święty może spowodować wybuch świadomości dziecięctwa Bożego w głębokościach ludzkiej duszy i z nieodpartą siłą podawać ludzkim ustom słowo: Ojciec. Maryja, Matka Chrystusa i Matka Kościoła wspomaga Ducha Świętego w tym ciągłym kształtowaniu ludzkiego serca.

Gorąco pragnąłbym, aby czytelnicy nie tylko poznali treść tej książki, ale by przez jej rozważanie wniknęła ona głęboko do ich serc. (z przedmowy - Dionigi Kard. Tettamanzi Arcybiskup Mediolanu)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Werbistów
Autor: św. Josemaria Escriva
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 192
EAN: 9788371921858
ISBN: 83-7192-185-3
ID: 444889

Zobacz również

W ramionach Ojca
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...