TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Warszawa 1944. Alternatywna historia Powstania Warszawskiego

Tak mogło być:

Na wieść o wybuchu Powstania Hitler poskramia gniew i dyplomatycznie nakazuje niemieckiej załodze opuścić Warszawę. Miasto pozostaje w rękach Armii Krajowej, lecz od wschodu zbliżają się Rosjanie...

Stalin rozkazuje marszałkowi Rokossowskiemu przyśpieszenie operacji wspomożenia powstańcom i wyzwolenia polskiej stolicy.

W Puszczy Kampinoskiej ląduje przerzucona z Anglii Samodzielna Brygada Spadochronowa gen. Sosabowskiego i po połączeniu z grupą AK "Kampinos" śpieszy na odsiecz walczącej Warszawie.

Stacjonujące opodal stolicy oddziały węgierskie przechodzą na stronę Powstania.

ZSRR zgadza się na lądowanie samolotów alianckich na swoich lotniskach; nad miasto od początku nadlatują potężne wyprawy ze zrzutami.

Przy życzliwym współdziałaniu Rosjan następuje desant "Berlingowców". Na Czerniaków docierają kolejne polskie oddziały i stają do walki wespół z siłami powstańczymi.

Cała Armia Krajowa na rozkaz Bora-Komorowskiego rusza na pomoc walczącej Warszawie, znosząc kolejne blokady niemieckie. Czy jednak zdoła wspomóc walczących?

Powstanie nie wybucha. 60 tysięcy warszawiaków pracuje przy budowie umocnień. Stolica staje się miastem frontowym - umocnioną Festung Warschau.

Po raz pierwszy w polskiej publicystyce historycznej przedstawione zostały alternatywne opcje wielkiej bitwy o Warszawę - i o Polskę.

Powstanie Warszawskie nie było od samego początku, wbrew częstym opiniom, naznaczone piętnem klęski i beznadziejnego samounicestwienia. Często wystarczyłaby jedna decyzja, żeby miało zupełnie inny przebieg.

Jaki? O tym właśnie jest ta książka.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Szymon Nowak
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 155x210
EAN: 9788364095351
ISBN: 978-83-64095-35-1
ID: 293616

Zobacz również

Warszawa 1944. Alternatywna historia Powstania Warszawskiego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...