NAJLEPSZE PREZENTY NA ŚWIĘTA

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wiara chrześcijańska. Trudne pytania i proste odpowiedzi

Książka "Wiara chrześcijańska. Trudne pytania i proste odpowiedzi" autorstwa ks. prof. Waldemara Rakocego CM wydana jest z myślą o Roku Wiary, ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI, który rozpocznie się w październiku br. Przedstawia, w poszczególnych rozdziałach, 26 tematów dotyczących wiary, mogących nurtować współczesnego chrześcijanina.

Przeznaczona jest dla ludzi stawiających sobie pytania odnośnie do Boga, Jego dobroci i surowości, zła w świecie, zbawienia i potępienia. Dla tych, którym niektóre prawdy wiary wydają się paradoksalne czy nawet nielogiczne, a chrześcijaństwo po prostu im ciąży i tym samym nie daje radości.

Znajdą w niej odpowiedzi na te i inne pytania, odpowiedzi podane w sposób prosty i zilustrowany przykładami. Autor wychodzi z założenia, iż kluczem do właściwej oceny wszystkiego jest dogłębne poznanie. Jego życzeniem jest, aby książka przyczyniła się do radosnego przeżywania chrześcijaństwa.

Książka jest bardzo cenną pozycją wśród publikacji uprzystępniających orędzie Ewangelii i Nauczanie Kościoła szerokiemu gronu odbiorców, zwłaszcza wątpiących i poszukujących odpowiedzi na pytania egzystencjalne człowieka. Napisana jest językiem zrozumiałym dla współczesnego człowieka. Autor korzysta z obrazów, porównań i sformułowań odpowiadających współczesnej mentalności, co uwydatnia pastoralne znaczenie książki.

ks. prof. UKSW dr hab. Krzysztof Bardski

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Waldemar Rakocy CM
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 190x120
EAN: 9788362985029
ISBN: 978-83-62985-02-9
ID: 229339

Zobacz również

Wiara chrześcijańska. Trudne pytania i proste odpowiedzi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...