TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wiarygodność Pisma Świętego

Ocena:
(1 opinii)

Biblia jest wyjątkowa pod względem swej zdolności wytrzymywania krytyki. Żadne inne dzieło literackie nie może się z nią pod tym względem równać. Dla osoby uczciwie poszukującej prawdy z pewnością będzie miało znaczenie, w jaki sposób testy bibliograficzne, testy dowodów wewnętrznych i zewnętrznych oraz badania archeologiczne potwierdzają historyczną wiarygodność tej niezwykłej księgi.

Archeologia na przykład - dziedzina stosunkowo młoda w gronie nauk przyrodniczych - dostarcza fascynującego potwierdzenia ścisłości informacji podawanych przez Biblię. Grube tomy nie pomieściłyby opisu wszystkich znalezisk archeologicznych potwierdzających historyczną wiarygodność Pisma Świętego.

To zaskakujące, jak często w badaniach wiarygodności literatury świeckiej spotyka się ostatnio próby podmieniania stosowanych testów na inne, gdy aktualnie używane wskazują na Biblię jako najbardziej wiarygodną księgę świata. Uczciwie jednak jest stosować te same testy, bez względu na to, czy badana literatura jest religijna czy świecka. Uczyniwszy to, będziemy mogli wziąć Pismo Święte do ręki i powiedzieć: Biblia jest wiarygodna i historycznie absolutnie rzetelna. Ta książka traktuje właśnie o tym.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Domowy niezbędnik

"Wiarygodność Pisma Św" J. McDowella to książka, którą każdy powinien mieć w swojej domowej biblioteczce. Znajomość Pisma Św. jest w naszym kraju dość nikła i fragmentaryczna, niewątpliwie częściowo z powodu traktowania Biblii jako bardziej zbioru mitów, opowieści i pobożnych życzeń osób które swój światopogląd opierają nie na rozumie i wiedzy, a na irracjonalnych przesłankach i ignorancji. Nic bardziej mylnego. Pismo Św. jak to wykazuje McDowell oparte jest na faktach, uwiarygodnione przez archeologię, historię, antropologię i inne nauki. Jest czymś wyjątkowym i unikalnym, a także zasługującym na uwagę i głębsze poznanie. Najważniejszym chyba wnioskiem wypływającym z lektury książki McDowella jest myśl, że zanim odrzucimy Biblię powinniśmy poznać fakty jej dotyczące, poznać ogrom wiedzy, jaki się za nią kryje, mądrość przesłania i wewnętrzną spójność, i dopiero wtedy dokonywać, już świadomego, wyboru.

autor opinii: Dagmara Kowalewska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Josh McDowell
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374920759
ISBN: 9788374920759
ID: 121936

Zobacz również

Wiarygodność Pisma Świętego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...